15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mleziva vychytal Dynamu body

Horšovský Týn – Body z minulého utkání ve Vejprnicích odrazily týnské Dynamo ode dna tabulky krajského přeboru, kam naopak klesl jeho nedělní soupeř, Přeštice. Domácí ani tentokrát nenastoupili v nejsilnější sestavě. Chyběl bojovník Mašek a technický Štverák. Po zranění se do sestavy vrátil Svoboda, nejlepší střelec týmu uplynulé sezony, a v brance se objevila posila z Domažlic, Martin Mleziva.

Dynamo H. Týn - TJ Přeštice 0:0 (0:0) na PK 3:2
Domácí zahájili první poločas s chutí a zatlačili hosty do defenzivy. Ve 13. minutě střelu Šimáčka gólman Přeštic Růžička, který ještě před rokem stál v brance Dynama, jen s námahou vytěsnil mimo branku. V 16. minutě viděli diváci asi největší gólovou šanci domácích. Brychtovu hlavičku vyrazil brankář hostí pouze zpět k Brychtovi, ale dorážka skončila vedle branky. Hosté podnikali sporadické protiútoky, jako ve 31. minutě, ale posila z třetiligových Domažlic Mleziva se uvedl skvěle a s umístěnou střelou z volného přímého kopu si poradil. Celkově byli domácí v první půli aktivnější, ale bez patřičného efektu.

Po obrátce se na výkonech hráčů podepsalo dusné počasí, a druhý poločas kvalitou zaostal za prvním. Diváci neviděli už tolik šancí. Domácí střelec Svoboda hledá formu, a tak jediným vzrušujícím momentem byl pokus domácího Pazderníka ze vzdálenosti více než třiceti metrů, kterým zkusil nachytat hostujícího gólmana. Střela však skončila těsně vedle branky. Hosté vážněji ohrozili domácí branku z volného přímého kopu, ale Mleziva umístěnou střelu vyrazil na rohový kop.

Protože se během hrací doby diváci gólu nedočkali, přišly na řadu pokutové kopy. V první sérii byli střelci obou týmů úspěšní. Ve druhé exekutor Přeštic poslal míč na břevno, a Dynamo šlo do trháku. Ve třetí sérii však domácí Svoboda poslal míč mimo a bylo srovnáno. Pak přišly chvíle brankáře Martina Mlezivy. Ten ve čtvrté sérii střelce Přeštic vychytal, domácí Pazderník naopak proměnil. A když i další pokus Mleziva kryl, na domácího střelce se už nedostalo. Dynamo si tak připsalo kromě bodu za remízu ještě druhý za penaltový rozstřel.

Přeštice: Růžička - Hrdlička, Uzlík, Bouc, Zdeněk (Masný) - Mrázek (Vacík), Bešta, Turek, Přibáň (Zoubek) - Benedikt, Trdlička. Trenér: Václav Uzlík.
Dynamo: Mleziva - Beisbier, Žáček, Šimáček, Sova - Brynda, Šinál (40. Chaloupka, 61. Blacký), Šimák, Butnaru (78. Falout), Pazderník - Svoboda. Trenér: Karel Krejčí.
Rozhodčí: Václav Simbartl, Jan Cihlář, Jiří Petržílka. Delegát Zdeněk Krejčí. ŽK: 1:1. Diváků: 150.