16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Jiskra dala Viktorii bůra

Stadion v Plzni v Luční ulici byl dějištěm krajského derby, v rámci čtvrtého kola ČFL, ve kterém přivítala ligová rezerva FC Viktoria Plzeň Jiskru Domažlice. Trenéři Jiskry oproti sestavě v pohárovému utkání se Spartou, udělali několik změn. Poločasový stav zněl 0:1. Ve druhém poločase Jiskra předvedla fotbal, který se přítomným 425 divákům líbil a postupně ještě čtyříkrát rozvlnila síť za brankářem Alešem Mandousem na výborných 1:5.

FC VIKTORIA PLZEŇ – JISKRA DOMAŽLICE 1:5 (0:1)

Po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího Zdeňka Kovala se na druhém hřišti stadionu v Luční ulici hrál pohledný fotbal. O první vzrušení se v 9. minutě postaral hlavní sudí, který neodpískal pokutový kop, při faulu ve vápně na domažlického Jiřího Bártu. O čtyři minuty později zahrávali hosté trestný kop Petrem Mužíkem, který musel Aleš Mandous (mladší bratr domažlického Martina Mandouse) vyboxovat. Jiskra měla drtivou desetiminutovku, v níž si vytvořila několik šancí - jmenovitě dvakrát hlavička po rohu Marka Bauera, ve 35. minutě hlavička Milana Brauna, po dlouhém rohu nové posily Martina Knakala. Dvě minuty nato střílel po velmi nebezpečném Mužíkově rohu Jan Matas vedle branky domácích. Po dalším rohovém kopu Mužíka se nejlépe orientoval před Mandousem kapitán Michal Tesař a bylo to 0:1.
I ve druhém poločase začali Domažlice lépe. Ve 47. minutě vhodil Martin Mandous aut který Marek Bauer prodloužil na naběhnutého Milana Brauna, jehož střelu z voleje však Aleš Mandous v brance Viktorie chytil. V 52. minutě se osmělil domažlický odchovanec v dresu Viktorky - Petr Sladký ale mířil těsně vedle branky Dana Houdka. Další branku v síti Plzně přinesla 55. minuta, když plzeňský obránce a gólman vyrobili hrubku, což nekompromisně potrestal domažlický snajper Lukáš Bezděk - 0:2. V 59. minutě vysunul Milan Braun Jaroslava Kovaříka po levé straně, ten střelou trefil levou tyč a následná dorážka výborně hrajícího Jiřího Bárty znamenala zvýšení na 0:3. Na druhé straně střílel David Kůžel, ale Houdek byl pozorný. Hosté mohli  zvýšit po spolupráci Jana Matase a Jardy Kovaříka, ale Aleš Mandous Viktorku podržel. Za Plzeň se pěknou střelou do levého horního rohu trefil Martin Hoffmann na 1:3. Z kotle Viktoriánů se ozývalo pod vedením známého Zdeňka Pavla alias Pitralona paradoxně "Viktorka dejte jim bůra." Proto je vyslyšela dvojice Jiskráků Bárta - Kovařík, když posledně jemnovaný v 85. minutě zvýšil na hrozivých 1:4. Hřebíček do Viktoriánské rakve a vyvolávaný bůr přišel v 90. minutě. Rozehraný trestný kop a střelu Michala Veselého usměrnil za záda Aleše Mandouse tečí Marek Bauer na konečných a  zasloužených 1:5 !!!

Sestava Jiskry Domažlice: Dan Houdek- Jiří Bárta, Michal Tesař, Marek Bauer, Martin Mandous - Martin Knakal, Jan Matas, Petr Mužík(87. Vojtěch Mour), Milan Braun - Jaroslav Kovařík (86.Luděk Leitl), Lukáš Bezděk (69. Michal Veselý).
Trenéři: Zdeňkové Michálek a Bečka.

Viktoria Plzeň B: Mandous - Mudra, Libotovský, Kováč, Vonášek (46. Hrubý) - Hofmann, Sladký (65. Dvořák), Hrošovský - Mandula, Kůžel, Beránek.
Trenéři: Skála, Lepeška

Rozhodčí: Zdeněk Koval – Jaroslav Moudrý - Jan Kalenda. Delegát: Slavomír Kozel

Diváků: 425 ŽK: 2:1