11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Č. Lípa - Roudnice n. Labem 1:1 (0:1)

V dalším domácím utkání hostili fotbalisté českolipského Arsenalu nováčka letošní sezóny ČFL Roudnici nad Labem. Bažant třetí ligy se na stadionu u Ploučnice prezentoval sympatickým výkonem a po nádherném gólu Tomáše Kuchaře, který se trefil z přímého kopu, se Roudničtí ujali vedení. Domácí si znovu vypracovali hodně vyložených šancí, nakonec dokázali proměnit pouze jednu. Po centru Helda vyrovnal na konečných 1:1 Marek Čemba.

Do zápasu s Roudnicí nemohl naskočit zraněný Pavel Karlík, místo něho se v základní jedenáctce objevil Michal Zeman. Na lavičce náhradníků představil trenér Korda novou posilu ze Sparty Roberta Barciagu, který se rovněž dostal do hry. V kádru Roudnice se pak prezentoval bývalý ligový hráč Tomáš Kuchař.

První gól měl na kopačce Laušman, jenž obdržel krásnou přihrávku, ale ztroskotal na brankáři Meierovi. Poté dvakrát v krátkém časovém rozmezí zahrával přímý kop Tomáš Kuchař. V prvním případě ho ještě Meier vychytal, ale vzápětí zamířil přesněji a vymetl všechny pavučinky Meierovy svatyně – 0:1. Záhy mohl vyrovnat Zeman, ale před Brauneisem neuspěl.

O několik chvil později bylo před domácím brankářem opět rušno, Meier nedosáhl na Vobořilův centr a naštěstí pro Českolipské jeho nabídka nenašla žádného adresáta. Své střelecké štěstí zkoušel roudnický Kwame, ale českolipskou klec přestřelil. Ve 26. minutě domácím fanouškům zatrnulo. Po nezužitkovaném Demeterově přímém kopu se do úniku dostal Laušman a gólman Meier ukázal, že kromě fotbalu ovládá také karate, protože míč odvrátil do autu kopem ze vzduchu.

Na druhé straně hřiště si Finklár pohrál s jedním protihráčem, ovšem jeho centr usměrnil Zeman pouze do horní sítě. Vzápětí se do sóla dostal Demeter, jenže zakončil pouze do brankáře Brauneise. Ani Demeterův druhý pokus za brankovou čárou neskončil. Druhý gól mohl vstřelit Kuchař, ale své konto vstřelených branek nerozšířil. V závěru prvního poločasu se v šanci ocitl ještě Zeman, ale do kabin hráči odcházeli za stavu 1:0 pro Roudnici.

Do druhé půle vstoupili Českolipští aktivně, ale střely Zemana a Berana se neujaly. V 55. minutě měl hodně práce brankář Meier. Po Kuchařově zahraném přímém kopu se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil. Balón se ale dostal opět k bývalému hráči pražské Slavie, jenže i další bombu Meier zlikvidoval. Následně kopnul roh Demeter, hrací předmět přistál na hlavě Štálíka, který ale zamířil pouze do břevna.

O sto dvacet sekund později se už domácí přeci jen dočkali. Po přesném Heldově centru se do kulatého nesmyslu opřel Marek Čemba a vyrovnal na 1:1. Autor vyrovnávací branky pak našel na malém vápně Demetera, jehož senzačně vychytal Brauneis. Další stoprocentní šanci spálil po přihrávce Demetera Čemba, který roudnickou branku z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Roudnice v samotném závěru zápasu sahala po vítězství. Po Kuchařově ráně, kterou Meier s vypětím všech sil vyrazil, se balón ocitl před Brandejsem, jehož projektil zastavil na brankové čáře pohotový Broschinský. Oba týmy si tak po remíze 1:1 připisují do tabulky bod.

Trenér Arsenalu Daniel Korda: „Pocity ze zápasu mám smíšené. Zapsali jsme začátek utkání, v prvních deseti minutách jsme nehráli dobře. Dostali jsme branku, kterou nám dal excelentní střelec Kuchař. Postupně jsme se pak dostávali do hry. Od třicáté minuty jsme byli asi lepší a vytvořili jsme si hodně šancí. Z šesti vyložených šancí jsme dali jednu, ale musíme dát alespoň tři, jinak těžko vyhrajeme. Nechtěl jsem Roberta dávat od začátku, protože by to pro něj bylo těžké, byl tady s námi chvilku. Určitě nezklamal, bojoval, chodil do soubojů a doufám, že se bude zlepšovat. Je to levák, kterých tady moc nemáme, takže proto jsme ho vzali. Je to mladý kluk, ročník 92, který přišel z dorostu, ale byl jsem s ním spokojen.“

Trenér Roudnice Marián Řízek: „Utkání skončilo 1:1. Začali jsme velmi dobře, dostali jsme se do dvou gólových šancí ze standardek. Pak jsme dali krásný gól a měli další příležitosti. Ale od třicáté minuty jsme začali vyrábět fatální chyby a domácí se dostali do tlaku. Naše obrana hrála špatně, a proto jsem sáhl ke střídání Obrtlíka. Ve druhé půli jsme začali zase dobře, ale od šedesáté minuty jsme se zase nedostali do hry. Dostali jsme gól a to ještě náš gólman další tutovky chytil. Chyběl hráčům pohyb, nejvíce toho naběhal nejstarší Kuchař, což mě hodně naštvalo.“