13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav B 3:3 (1:2)

Utkání přineslo skvělý úvod pro domácí tým, když si už ve 2. minutě naběhl na Hundákův centr z levé strany Brychta a poslal Pardubice do vedení - 1:0. Jenže zatímco v jiných zápasech se soupeři v úvodu pouze oťukávají, v sobotu to bylo jinak. Už v 5. minutě Shejbal nejprve skvěle vychytal Zahustela, jenže tentýž hráč se dostal zcela volný i k odraženému míči a vyrovnal - 1:1. A ani to ještě nebylo vše. Po osmi minutách hry dostala hostující záloha prostor poslat před domácí branku přesný centr, který zasunul do sítě Synek - 1:2.

Mladá Boleslav ukazovala, že přivezla zejména fyzicky velmi zdatný tým, a Pardubice se dlouho nemohly proti její pozorné obraně prosadit. Přesto mohly srovnat, jenže Řezníček po nedorozumění obrany hostů netrefil míč ideálně. Další velký vzruch přinesla 33. minuta. Hosté nakopli dlouhý míč a v tísni proti němu musel mimo pokutové území i brankář Shejbal. Situaci zachránil, jenže po konzultaci s pomezním ho rozhodčí Janíček vyloučil pro zmaření šance rukou! Shejbal tak nuceně odešel do šatny a protože mezi tyče musel Žák, opustil hrací plochu jako střídající i Kakrda. Do konce poločasu se skóre již neměnilo.

Krátce po změně stran, chvilku poté, co Petrus hlavou minul boleslavskou branku, se měnilo skóre - a k nelibosti diváků opět po zásahu do pardubické sítě. Boleslavský Řezníček se prosadil a překonal jinak velmi dobře chytajícího Žáka - 1:3. V té době to nevypadalo s FK Pardubice nejlépe, prohrávalo o dvě branky a hrálo v deseti, ale bojovnost udělala své… Už za pár minut, přesně v 54., se uvolnil Jeřábek, naservíroval do pokutového území míč pro Brychtu a ten svým druhým gólem snížil na 2:3.

V dalším průběhu utkání se hrálo především ve středu hřiště, i když několik náznaků šancí se objevilo na obou stranách. Skóre se ale neměnilo, utkání dospělo do poslední desetiminutovky a nutno říci, že domácí obdivuhodně bojovali až do samého konce. A to se jim vyplatilo. V 86. minutě totiž po rychlém útoku hostující obrana faulovala střídajícího Hudce a pokutový kop bezpečně proměnil Petrus ve vyrovnání na 3:3. Do konce utkání se již nic nezměnilo a tak se body dělily, což je s ohledem na vývoj utkání pro domácí cenný, a rozhodně zasloužený, zisk.

Branky: 2. a 53. Brychta, 86. Petrus z pen. - 5. Zahustel, 8. Synek, 48. Řezníček. ČK: 1:0 (33. Shejbal). ŽK: 1:1 (Jeřábek - Dudka). Rozhodčí: Janíček z Dešné u Dačic (Kotalík, Arnošt). Delegát: Krejčí z Nupak. Diváků: 650.

FK Pardubice: Shejbal - Javůrek, Prorok, Tischler, Přibyl - Hundák (54. Hudec), Jeřábek, Řezníček (82. Kudrna), V. Kakrda (33. Žák) - Brychta, Petrus.

FK Mladá Boleslav B: Šeda - Kalina, Dudka (78. Zbrožek), Tvaroha, Řezníček - Štohanzl (62. Schubert), Procházka, Ščuk, Dimitrovski - Synek (62. Volf), Zahustel.