17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

1. FC Horš. Týn - Jiskra Bezdružice 5:0 (3:0)

V prvním domácím zápasu se horšovskotýnské efcéčko dostalo proti Jiskře Bezdružice brzy do vedení, ale zvýšit na rozdíl dvou gólů se mu podařilo až před obrátkou. Ve druhém poločase však hosté postupně začali fyzicky zaostávat, domácí převzali iniciativu a přidali další tři góly, když se gólově blýskl hattrickem Vachtl.

Horšovskotýnský kanonýr Petr Vachtl si ve 3. minutě postavil míč k trestnému kopu a z 18 metrů střelou pod víko nedal brankáři Beranovi šanci – 1:0. Poté se vyrovnaná hra přelévala ze strany na stranu, před oběma brankami vznikly nepřehledné situace, ale branka z nich nepadla. V 8. minutě mířil nepřesně Minařík a na druhé straně si s Gengelovým pokusem poradil Touš. Ve 20. minutě hosté zblokovali Kotlanovu střelu z 15 metrů a po půlhodině bezdružičtí zahodili šanci vyrovnat. Štefanisko pronikl po pravé straně a jeho centr usměrnil ve skluzu volejem Maroušek z malého vápna vedle Toušovy branky. Ve 33. minutě vysunul domácí Minařík nabíhajícího P. Vachtla, jehož střelu zleva ze 14 metrů Beran vytlačil na roh. Ve 38. minutě pronikl domácí Minařík po pravé straně, jeho střílený centr poslal volejem P. Vachtl z 8 metrů do břevna, ale odražený míč tentýž hráč hlavou vrátil do odkryté branky – 2:0. Když si pak s Gengelovým tr. kopem poradil Touš a na druhé straně hosté vyřešili závar před svojí brankou, bylo v první půli vše.

Hned v úvodu druhého poločasu Beran vyrazil střelu M. Vachtla z úhlu na roh a po jeho rozehrání se míč dostal k P. Vachtlovi, ale jeho volej z 10 metrů výborně Beran vyrazil. Ten pak rovněž zlikvidoval Barnášovu střelu ze 17 metrů. V 65. minutě pronikl Wolf po pravé straně do šestnáctky, ale místo střely volil nepřesnou přihrávku na P. Vachtla. Vzápětí se po pravé straně prodral M. Vachtl, ale jeho střelu z úhlu z malého vápna Beran vyrazil na roh. Po jeho rozehrání vytlačil Beran Šindelářovu hlavičku na další roh. Ten rozehrál zleva P. Vachtl, našel Šindeláře, který volejem z 8 metrů zvýšil na 3:0. Čtvrthodinu před koncem si na Šperlův centr zprava naběhl domácí Jurko a volejem z 15 metrů zatřásl pravou Beranovou tyčí. Poté se proti bezdružickému brankáři Beranovi neprosadil Jurko a o chvíli později dobře chytající gólman vytlačil na roh i střelu P. Vachtla z otočky ze 14 metrů. V 83. minutě se uvolnil Minařík, ale i jeho střelu z 15 metrů z úhlu Beran vyrazil. O dvě minuty později vybojoval míč domácí Minařík a střelou z šestnáctky rozvlnil soupeřovu síť – 4:0. Dvě minuty před koncem se uvolnil domácí Jurko, našel P. Vachtla, na jehož střelu otočkou ze 14 metrů byl Beran krátký – 5:0.

Rozhodčí Janda, ŽK: 1:1.

Sestava 1. FC H. Týn: Touš – Šindelář, Bauer, Ouřada, Brychcín – M. Vachtl, Wolf (70. Jurko), Minařík, Barnáš – Kotlan (36. Šperl), Vachtl. Trenér: Kožíšek.