17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Benfika opět vyhrála na penalty

Po zaslouženém nedělním vítězství Jiskry Domažlice A- Sokol Ovčáry 5:2 v ČFL. Nastoupila domažlická rezerva od 14:00 hodin proti Startu VD Luby.

Jiskra Domažlice B – Start VD Luby 3:3 na penalty- 4:2.
Začátek zápasu se nesl ve snaze Domažlic vstřelit co nejdříve branku, která by umožnila otevření obrany Lub a vstřelení dalších branek. Hosté však vycházeli ze zajištěné obrany. První šanci měli domácí ve třetí minutě, kdy Kamil Staněk centroval před bránu a zakončoval neúspěšně Martin Vísner. Ve 13. minutě předvedla Benfika pěknou kombinaci, když Patrik Hulina z levé strany efektně vrátil na Kamila Staňka, ten odcentroval před branku, kde skluzem zakončoval Radek Paluch. Hosté se osmělili ve 20. minutě, když nejprve střílel Miroslav Šůs, František Lorenc střelu vyrazil, ale k odraženému míči se dostal Karel Křížek, který střílel nad branku Jiskry. První branku přinesla 28. minuta když se v závaru před brankou Lubského brankáře Jana Kalaše nejlépe orientoval Jan Havlíček - 1:0. O dvě minuty na to střílel po centru z levé strany od Kamila Staňka nebezpečně kapitán Michal Pavlíček, ale Kalaš střelu výborně vyrazil. O sedm minut později pěkně našel Radek Paluch Jana Havlíčka, který střelou k pravé tyči nedal Kalašovy šanci - 2:0. Jiskra měla uzemní převahu a po rohu Palucha mířil Staněk nad bránu. Minutu před koncem poločasu opět zahrál rohový kop Paluch, ale Schambergerovu střelu Kalaš chytil.
Do druhého poločasu nastoupili Lubští s odhodláním snížit nepříznivý stav. Což se jim neuvěřitelně během dvanácti minut nejenže povedlo, ale dokonce i vedli 3:2. Ve 49. minutě chyboval stopér Schamberger, což využil Karel Křížek a bylo to 2:1. Na druhé straně střílel Paluch, ale Kalaš jeho střelu chytil. V 53. minutě kapitán Lub Josef Javorský vysunul Miroslava Šůse a ten v pohodě přehodil vybíhajícího Lorence - 2:2.  V 61. minutě šly Luby do vedení po spolupráci Šnoura a Křížka - 3:2. O sedm minut později zahrávala Jiskra po faulu na Havlíčka trestný kop a Paluch ze 17 metrů trefil pouze pravou tyč branky Kalaše. O chvíli později se opět Paluch dostal k odraženému míči a s jeho skákavou střelou měl Kalaš hodně starostí aby jí kryl. Jiskra měla drtivý nápor, který hosté v čele s výborným Kalašem ustáli až do 80. minuty. Jiskra vysunula v průběhu druhé půle Josefa Schambergera dopředu, což hodně oživilo útočné snažení domažlických snajperů. Schamberger se dostal po pravé straně přes Ondřeje Kostolasnského do šestnáctky, kde jej podrazil Václav Turnner. Hlavní rozhodčí Miloš Fillinger okamžitě ukázal na penaltu. Tu bezpečně k levé tyči proměnil Jiří Pačesný na 3:3. V 89. minutě mohli hosté rozhodnout, to když Lorencovi vypadl míč, který centroval Milan Denk. Jak už se pomalu stává tradicí při utkání Béčka rozhodnout musely pokutové kopy, v niž byli lepší domácí exekutoři a Béčko si tak připsalo dva body do tabulky 1. A třídy. Béčko je na třetím místě se sedmi body dvoubodovou ztrátou na vedoucí duo Žákava, Nepomuk.

Ve čtvrtém kole zajíždí v sobotu 3.září do Chlumčan kde bude hrát s místní Keramikou od 17:00 hodin. Odjezd je v 15:00 hodin.
Jiskra Domažlice B: František Lorenc- Michal Pavlíček (71. Josef Rojt), Josef Schamberger, Vojtěch Hošek, Jiří Pačesný - Radek Paluch, Patrik Hulina (66. Jakub Brichcín), Martin Vísner, Kamil Staněk - Jaroslav Krakeš (60. Pavel Beňušík), Jan Havlíček. Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.

Start VD Luby: Jan Kalaš - Václav Turner, Pavel Křížek 90. Marek Pivoňka), Josef Javorský, Martin Vejskal, Daniel Šnour (85. Milan Denk), Aleš Mlejnek, Miroslav Šůs, Ondřej Kostolanský, Vojtěch Koželuch, Pavel Smolík.
Rozhodčí: Miloš Fillinger - Tomáš Urban -Marek Janda. Delegát: Pavel Hajšman. ŽK: 1:2.