Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKovařík: Domažlice mě nezklamaly!

Domažlice – Ještě donedávna zdobil jeho hlavu blonďatý přeliv, památka na suverénní vítězství Chrástu v krajském přeboru. Za něj Jaroslav Kovařík (28 let) v minulé sezoně nastřílel 40 gólů. Takový kanonýr nemohl ujít pozorovatelům domažlické Jiskry, které teď má povoláním odborný asistent na Katedře tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity v Plzni pomoci v premiérové sezoně ve třetí lize. 

Kovi nebo Kovárna, jak spoluhráči 173 cm vysokému útočníkovi přezdívají, se naplno začal fotbalu věnovat poměrně pozdě, až v 18 letech na Rapidu. Do té doby hrál házenou. Po Rapidu oblékal dres rezervy Viktorie Plzeň, Karlových Varů a už zmiňovaného Chrástu. Nabídka z Domažlic, jediná konkrétní, jej potěšila. „Hodně jsem ji zvažoval kvůli rodině a práci. Rozhodlo, že Domažlice nejsou daleko, mají skvělé fanoušky a hrají tu kluci, které znám. Hlavní ale bylo, že mohu hrát třetí ligu,“ říká Kovařík.

Domažlice jej nezklamaly a realita se ani moc nelišila od jeho původních představ. První dojem podtrhl zmodernizovaný areál, navíc v kádru potkal staré známé Petra Mužíka, Tomáše Bahledu, Michala Veselého, Vojtu Moura a další. V přípravě střílel obávanou pravačkou jeden gól za druhým a instinkt střelce potvrdil i proti Pardubicím a Ovčárům. „Příprava je jedna věc, ale rozhodující je soutěž. Tam jsou góly důležité,“ říká hráč, jenž s oblibou nosí dres se sedmičkou a po podání ruky se soupeři si jej věren rituálu z poloviny vytáhne. „Všichni na tréninku poctivě dřou, doufám, že se nám to brzy podaří přenést i do zápasů a diváci budou odcházet spokojení,“ věří.

K největším zálibám jednoho z mála vysokoškoláků v dresu modrobílých patří také zahrada v Plzni – Radobyčicích, kde s přítelkyní Lenkou žije, a nyní si hodně pozornosti žádá i syn Kuba. Dáte – li ale Kovimu na výběr, raději než vysavače, utěrky nebo odpadkového koše doma se chopí kopaček, a bude se potit na tréninku Zdeňka Bečky, asistenta trenéra Jiskry. No, ono to v reálu samozřejmě může být i jinak, trenérům se Domažlický deník dostane do rukou spíš, než Jardově přítelkyni...

Autor:
Václav Tauer