10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - Sokol Ovčáry 5:2 (3:2)

Ve druhém domácím zápasu přivítala Jiskra Domažlice loni pátý celek ČFL – Sokol Ovčáry. Domácí povzbuzeni remízou ve Dvoře Králové chtěli konečně bodovat naplno, a proto se na zápas důkladně připravili. Hosté je však přesto v úvodu zápasu překvapili útočnou aktivitou, ze které však vytěžili jen tyč po střele Hašlera. Poté se hra vyrovnala a domácí šli dvakrát do vedení a dvakrát hosté srovnali. Na třetí trefu již do obrátky reagovat nestačili. Ve vyrovnaném úvodu druhé půle neproměnili domácí dvě tutovky a pak postupně převzali taktovku hosté. Ze zámku na polovině Domažlic však nic nevytěžili a naopak po Kovaříkově brejku inkasovali. V závěru převzali iniciativu domácí, kteří ještě svoje vítězství zvýraznili pátou brankou.
Už v 6. minutě domácím pořádně zatrnulo, protože aktivní hosté prošli Dittrichem po pravé straně, jeho centr volejem ze 12 metrů napálil Hašler, ale trefil jen pravou tyč Houdkovy branky. Domácí gólman o chvíli později chyboval v rozehrávce, ale vše napravil, když tělem vyrazil dvě po sobě následující střely hostů z hranice malého vápna! Poté zneškodnil i nedůrazný pokus Rótha zpoza šestnáctky. Ve 13. minutě zatáhl míč po pravé straně Kovařík, zpětným centrem našel volného Mužíka, který volejem ze 14 metrů pod břevno překvapil nejistého Straku a změnil skóre – 1:0. Poté si Houdek poradil s pokusem Rótha a na druhé straně mířil ze střední vzdálenosti vedle Bárta. Hosty zdobil bleskurychlý přechod do útoku, ke kterému využívali převážně levou stranu, a když si s průnikem a zakončením Martínka ve 24. minutě Houdek poradil, přišel další rychlý útok o dvě minuty později, Martínek nacentroval zleva a z trestuhodně nehlídaných dvou hostujících hráčů měl k míči blíž Mareš, který pohodlně hlavou z malého vápna srovnal na 1:1. Hned po rozehrávce založila Jiskra útok po pravé straně, Kovařík přiťukl nabíhajícímu Mužíkovi, kterého v pokutovém území fauloval zezadu Studený a z nařízeného pokutového kopu domácí Braun poslal opět Jiskru do vedení – 2:1. Ve 33. minutě zatáhl po levé straně míč Cigánek, přes bránícího Tesaře odcentroval a Bártou u vzdálenější tyče nedůrazně bráněný Dittrich, volejem z 6 metrů, srovnal na 2:2. Poté si s Bezděkovou hlavičkou poradil Straka a na druhé straně stačili Dittrichovu střelu domácí srazit na roh. Ve 42. minutě domácí předvedli krásnou kombinaci, když nejprve Bárta našel ve středu pole Matase, ten poslal míč do uličky nabíhajícímu Kovaříkovi a tento kanonýr si se svojí šancí poradil výtečně – střelou zprava ze 13 metrů se trefil mezi nohu vybíhajícího Straky a vzdálenější tyč – 3:2. Poté ještě diváky vzrušila střela Mužíka, ale míč těsně minul pravou Strakovu šibenici.
V úvodu druhé půle stačil Dittrichovi zblokovat střelu Bauer a pak se hrálo chvíli mezi šestnáctkami bez šancí. Ta přišla pro domácí v 63. minutě, Bezděk šel od půlky hřiště sám na brankáře Straku, ale ve snaze přehodit vybíhajícího gólmana, přestřelil i jeho branku. O tři minuty později měli domácí další tutovku, když se na ovčárského brankáře řítil Bárta, ani on však nedal a jeho střela ze 14 metrů skončila kousek vedle pravé tyče. V této fázi ofenzívní Jiskra nejprve minula Bártou branku hostů, ale v 71. minutě, po Horákově špatně zahraném tr. kopu „vyčoudil“ hostující vysunutou obranu domácí Kovařík, který si naběhl na Strejcův dloubák za obranou linii, šel sám proti Strakovi, kterému udělal kličku a do odkryté branky zvýšil na 4:2. V 77. minutě bylo horko před domažlickou brankou, ale závar zakončil Martínek střelou zleva nad Houdkovu branku. Hosté stále nesložili zbraně - do šestnáctky domácích létal jeden nebezpečný centr za druhým, domácí zadáci včele s Houdkem však byli pozorní. V 83. minutě si domácí brankář poradil s Matějčkovým tr. kopem a o pět minut později na druhé straně posunul míč hlavou Braun na Matase, který technickou střelou ze 17 metrů minul pravou Strakovu šibenici. Účet zápasu se uzavřel v 89. minutě, kdy Veselý přiťukl zleva míč nabíhajícímu Mužíkovi, jeho zpětnou přihrávku sice brankář Straka tečoval, ale nedůrazně bránící Hyka se nechal předskočit Leitlem, který volejem ze 12 metrů stanovil skóre na 5:2.

Jiskra Domažlice: Houdek – Strejc, Tesař, Bauer, Bárta – Bezděk, Braun, Mužík, Matas, Mour (46. Mandous) – Kovařík. Trenér: Zdeněk Michálek.

Sokol Ovčáry: Straka – Matějček, Chalupa, Studený, Horák – Dittrich, Mareš, Martínek, Cigánek – Hašler, Róth. Trenér: Pavel Janeček.

Branky: 13. Mužík, 27. Braun PK, 42. a 71. Kovařík, 89. Leitl - 24. Mareš, 33. Dittrich.
Řídil výborně a bez chyb rozhodčí Tomáš Čuřín. ŽK: 3:2. Diváků: 670.