12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Holýšov přišel o cenné body v samém závěru

V neděli zajíždělo A mužstvo Holýšova v rámci druhého kola Fincentrum krajského přeboru na půdu nováčka soutěže z Klatov. Tým se opět musel obejít bez několika hráčů základní sestavy. Mezi zraněné Levičku, Lukáše a Multruse se připojil ještě Ota Manowetz. Karetní test si odpykával stále Beneš a do utkání nenastoupil ani brankář Čermák.

SK Klatovy – FK Holýšov 2:1 (1:1)
Začátek utkání přinesl vzájemné oťukávání obou soupeřů. Do prvního náznaku šance se dostali domácí asi v 10. minutě, když jejich útočník zpracoval na hranici velkého vápna míč a přízemní střelou mířil asi metr od branky hostů. Poté začali diktovat tempo hry Holýšovští. Lépe kombinovali, byli i důraznější.

Ve 20. minutě se k míči dostal Černohorský a kolmou přihrávkou vyslal do samostatného nájezdu Vrbu, domácí brankář proti němu vyběhl a připsal si první důležitý zákrok. O chvíli později si Černohorský naběhl na přihrávku Procházky a ze třiceti metrů střelou z „první“ protáhl gólmana domácích. Poté se osmělily také Klatovy a hned z toho byla branka. V brejkové situaci se na polovině hřiště dostal k míči Hanzlík, v souboji s Lucákem při něm stála velká porce štěstí a pak už stačilo jen proměnit samostatný nájezd - 1:0. Těsně před odchodem do šaten ale přišla ze strany hostů odpověď. Kubina vybojoval na vlastní polovině míč, zbavil se dvou protihráčů a přihrál na rozběhnutého Jeniše, který utekl po lajně a centrem před brankou našel přesně kopačku Vrby a bylo to 1:1. Tak skončil i první poločas.

V druhém poločase opět začali o něco aktivněji hosté. Do první veké šance se dostal Hrádek, ale nastřelil pouze tyč. S přibývajícím časem začalo být ve hře obou mužstev hodně nepřesností. Možná se projevila nervozita hráčů z nového pravidla, které hovoří o tom, že skončí-li utkání po devadesáti minutách remízou, o vítězi rozhodnou pokutové kopy. Na ty ale nakonec nedošlo. V 90. minutě odpískal rozhodčí velmi přísnou penaltu za ruku Dostálíka. Hráči se vrhli na sudího jako supi, ale vedlo to pouze k vyloučení Černohorského, který obrdžel červenou kartu za údajné urážení rozhodčího. Klatovský Hanzlík pak svým druhým gólem v zápase stanovil konečné skóre - 2:1.

FK Holýšov: Marcel - Dostálík, Lucák, Majlát, Trhlík - Vrba, Procházka, Černohorský, Kubina, Jeniš - Hrádek. Rozhodčí: Šimek. Diváků: 280. ŽK: 1:2 ČK: 0:1.

Autor: Miroslav Dolejš