11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Dynamu se premiéra nevydařila

Horšovský Týn – Premiérový zápas na domácí půdě se týnskému Dynamu totálně nevydařil. Skóre neodpovídá poměru sil na hřišti, ale zcela vystihuje produktivitu mužstev. Navíc domácí tým tentokrát nepodržel ani výkon brankáře Věnečka. Hostům z Chotíkova se tak podařilo domácím oplatit porážku z jarní části soutěže. Z Chotíkova tehdy přivezlo Dynamo za vítězství 1:3 důležité body v boji o postup z I. A třídy.

Dynamo H. Týn - FC Chotíkov 1:5 (0:1)
První poločas byl vcelku vyrovnaný. Domácí měli první šanci v 10. minutě, ale Butnaru ve výhodné pozici nastřelil pouze brankáře Krásla. Skóre se poprvé měnilo ve 31. minutě, kdy hosté kopali volný přímý kop a Belanova střela ze vzdálenosti asi 25 metrů skončila překvapivě v síti domácích – 0:1.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním vyrovnat. Měli k tomu šanci již ve 47. minutě, ale Štverákova teč v brance Chotíkova neskončila. Naopak v 51. minutě našel centr z levé strany v pokutovém území domácích úplně volného Břicháčka a ten nezaváhal. Přízemní střelou zvýšil na 0:2 pro hosty. Domácí Brynda měl příležitost v 54. minutě, ale jeho střela skončila nad brankou. Další střela v 66. minutě na branku domácích z kopačky Šulana znamenala vedení pro hosty již 0:3. V 74. minutě centr Šinála poslal do branky Štverák – 1:3, ale dvě minuty na to nachytal Břicháček v brance domácích Věnečka a bylo to 1:4. Minutu na to opět Břicháček uzavřel skóre zápasu na 1:5.

Porážka je to krutá, ale nevystihuje poměr sil na hřišti. Chotíkov byl o něco lepší, ale o hodně šťastnější. Domácím chybělo více bojovnosti a hlavně přesnost ve finální přihrávce. Ztráta bodů na domácím hřišti jistě mrzí. Ve Vejprnicích, které hostí Dynamo příští neděli, to nebude lehké. Nyní je třeba rychle na nepovedené utkání zapomenout a věřit, že větší nasazení prokáže fotbalové umění jednotlivých hráčů, které v sobě bezpochyby mají.

Dynamo H. Týn: Věneček - Beisbier (84. Blacký), Žáček, Šimáček, Sova - Brynda, Chaloupka (46. Falout), Šinál, Butnaru - Štverák, Mašek. Trenér: Karel Krejčí.
Chotíkov: Krásl - Janeček, Šulan (86. Hauer), Fikar, Sulák - Marek, Kožíšek (66. Schwarz), Korous (74. Kluska), Pechler - Belan, Břicháček. Trenér: Stanislav Purkart. Rozhodčí: Krečmer, Bogdan, Fillinger. Delegát: Bureš. Diváků: 150.

Autor: Deník/ Václav Tauer