11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Rozhodly dva centry Káníka a hlavičky Janů

Čížová, Strakonice - Fotbalisté Strakonic vyhráli derby v Čížové 4:0 (3:0). Vyšel jim úvod zápasu, když už v 9. minutě vedli 2:0. Jsou tak v čele tabulky.

Ta je začátek! Strakoničtí fotbalisté vyhráli i ve druhém divizním utkání a se šesti body aktuálně vévodí tabulce.

Stejně jako v 1. kole si znovu s chutí zastříleli a vyhráli naprosto shodným výsledkem. Čížovou na jejím hřišti v sobotu porazili 4:0 (3:0). První jihočeské derby se odehrávalo plně v jejich režii.

Farma prvoligového Dynama, kterému se v Gambrinus lize naopak nedaří (ze čtyř zápasů nezískalo ani bod) dokázala, že bude žhavým kandidátem na postup. Tým byl posílen o českobudějovické hráče Halamu, Slámu, Petráně a Němce.

Strakoničtí do zápasu skvěle vstoupili, již v 6. minutě zahrál Káník trestný kop z pravé strany, našel ve vápně hlavu obránce Janů a ten otevřel skóre. Hned v 9. minutě – opět po centru Káníka – se podruhé prosadil hlavou Janů.

Domácí byli takovým začátkem nepříjemně zaskočení a Strakoničtí dál pokračovali v ofenzivním duchu. Ve 25. minutě po střele agilního Petráně zazvonila levá tyč Ramsovy branky. O deset minut později už se skóre opět měnilo – po centru Petráně zvýšil na 3:0 hlavou stoper Halama.

Jedinou šanci si hráči Čížové vypracovali ve 39. minutě, Kučerovu střelu ale brankář Liška skvěle vyrazil.

Vynikající začátek měl tým od Otavy i ve druhém poločase, hned ve 47. minutě po přihrávce od Petráně rychlý Repa prostřelil Ramse a s domácími to vypadalo velmi zle.

Strakonice měly nadále znatelnou převahu a jejich defenziva při občasných útocích domácích udržela čisté konto. Šanci na vstřelení minimálně čestného úspěchu po přímém kopu Gögha a hlavičce Hovorky v 86. minutě brankář Liška nedopustil.

Svěřenci trenéra Jindřicha Dejmala hráli stejně jako před týdnem v domácí premiéře aktivně a útočně. A skóre mohlo být opět vyšší.