10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Derby v Kolovči skončilo bez branek

Ve druhém kole fotbalové divize se pozornost fanoušků zaměřila do Kolovče, kde domácí borci hostili v derby nováčka z Rokycan. Početná návštěva však gól neviděla. Nedařilo se Tachovu ve Štěchovicích.

Koloveč – Rokycany 0:0
V přitažlivém duelu měli domácí od úvodních minut územní převahu a vypracovali si i dobré brankové příležitosti. Dostali se do nich Došlý s Baxou, ale brankář Vild je vychytal. Těsně před přestávkou vstřelil rokycanský Kubík gól, nebyl však uznán pro signalizovaný ofsajd.
Po přestávce byla převaha Kolovče ještě výraznější. Hosté však dobře bránili a snažili se o brejky. Po hodině hry se dostal do vyložené šance kolovečský Došlý, ale gólman Vild opět svůj celek podržel. Stejně si vedl za chvíli, když mohl rozhodnout Kouba. Ani nováček však nebyl bez možnosti získat tři body. Kubík se řítil sám na domácího brankáře, ten ho ale vychytal.
Rozhodčí: Severýn. ŽK: 4:1. Diváků: 600.
Koloveč: Bojčuk – L. Došek, Duben, R. Černý, Milota – Linhart, Baxa (56. Bereczký), Brož, Puchmertl (56. Kouba) – Došlý, Pavlík. Trenér Roman Vyleta.
Rokycany: Vild – Jícha (70. Tobrman), J. Procházka, Blecha, Hereit, F. Procházka – Kubík, J. Scheinherr, Vaščák, P. Aubrecht (85. Spěváček) – L. Aubrecht (90. Jedlička). Trenér Pavel Aubrecht.

Štěchovice – Tachov 5:0
Po počátečním oťukávání se hra obostranně rozhýbala a oba celky se pokoušely o nebezpečné útoky. Do šance se dostal hostující Folejtar, brankář domácích se však vyznamenal. Na druhé straně výborně zasáhl Pták, když zlikvidoval příležitost Folejtara. Další možnost otevřít skóre měl J Viterna, mířil ale vedle branky. Tachov měl potom několik hluchých minut, ve kterých po brejcích Štěchovic třikrát inkasoval.
Ve druhé půli se Tachov snažil výsledek zkorigovat, ale hrál neustále do velmi dobře organizované obrany domácích, kteří naopak hrozili z rychlých protiútoků. Dva z nich využili a vstřelili další dva pěkné góly.
Poločas: 3:0. Branky: 28. a 40. Jelínek, 34. a 66. Novák, 78. Chalupa. Rozhodčí: Šifalda. ŽK: 0:1. Diváků: 400.
Tachov: Pták – L. Viterna, Hobza, Tušl, J. Viterna – Habart, Hutta (35. Šácha), Hudec (78. Žemlička), Folejtar – Dvořák (29. Chmiel), Machač. Trenér Jaroslav Pták.

Ostatní výsledky: Slavia Praha B – Dukla Praha B 4:1 (3:0, 15. Kolařík, 34. Paprčiak, 36. Prošek, 65. Kučera – 78. Jíra), Bohemians 1905 B – Český Krumlov 4:1 (1:0, 9. a 66. Petlička, 78. Šplíchal, 82. Ondráček – 86. Wagner), Tábor – Milevsko 3:2 (1:2, 32. Kočí, 48. Kalášek, 89. Štrurma – 6. Čižikov, 29. Barda), Horní Měcholupy – Benešov 2:0 (1:0, 20. Bořil, 70. Mach), Čížová – Strakonice 0:4 (0:3, 6. a 9. Janů, 35. Halama, 47. Repa), Hořovicko – Votice 2:0 (1:0, 44. Rampa, 62. Vokáč).

Autor: Deník/ Václav Tauer