14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Béčko Jiskry "přejelo" Černice

V druhém kole 1. A třídy zajížděla domažlická rezerva v sobotu 20. srpna na předměstí Plzně - do Černic. Jiskře chyběl Jiří Hartl, který je na dovolené.

Utkání se hrálo v překrásném sportovním areálu, nedaleko obchodního centra Olympia, za nádherného slunečné počasí. Jiskra od začátku zápasu dala všem přítomným jasně najevo, kdo si odnese z travnatého pažitu tři body a vytvářela si šanci za šancí. V 8. minutě se po zranění rozehrávající útočník Tomáš Bahleda uvolnil v šestnátce domácích a střelou pravou nohou orazítkoval tyč branky Černického gólmana Daňka. Tento brankář jak se později ukázalo si na nedostatek práce v brance Černic stěžovat rozhodně nemohl. Kdyby Benfika po poločase vedla 8:0 tak by se nikdo z přítomných diváků nedivil. Dvanáctá minuta - dlouhý výkop brankáře Lukáše Freie a Bahleda šel sám na Daňka. Ten mu však jeho pokus kryl. Dvě minuty nato šel opět snajper Tomáš Bahleda sám na Daňka, pokusil se ho přelobovat, ale Černický brankář byl úspěšnější. Mužstvo Černic se skládá hodně z absolventů Plzeňské sportovní školy, kde trénuje bývalý kouč Domažlic Milan Dejmek. Ve 22. minutě nastřelil domažlický kapitán Michal Pavlíček břevno. Hosté se dočkali ve 33. minutě, kdy prodloužil Kamil Staněk balon na Jiřího Pačesného a ten šikovně s pomocí břevna přeloboval bezmocného Daňka - 0:1. Poté Benfika třikrát zahrávala ostré rohy, které putovaly po brankové čáře, ale nikdo z hostujících borců v modrobílém je neodklidil za záda domácího brankáře. V závěru poločasu, se po autovém vhazování uvolnil, po pravé straně agilní Tomáš Bahleda přihrál nabíhajícímu Jaroslavu Krakešovi, tomu jeho střelecký pokus vyrazil vítečný Daněk na rohový kop.

Do druhého poločasu vlétla Jiskra jako uragán a po osmi  minutách se měnilo opět skóre. Po několika narážečkách si Kamil Staněk krásně vychutnal krásný fotbalový moment a z osmnácti metrů přeloboval brankáře  ,alá Poborský' a na ukazateli svítilo 0:2. Po hodině hry se k trestnému kopu postavil Tomáš Bahleda. Z 25 metrů nedbal na rady svého kouče Rybára, aby tento trestný kop vzhledem ke vzdálenosti rozehrál, míč parádně trefil do pravé šibenice s mírnou tečí gólmana, vyhnal všechny černické pavouky - 0:3. Po této brance se mu trenér Rybár rád  omluvil, že to tak parádně trefil. Sedmnáct minut před závěrečným hvizdem rozhodčího Tyce Krakeš prováhal první přihrávku, kdy mohl ideálně vysunout Staňka, který by šel sám na brankáře, místo toho volil střelu, která přepadla přes gólmana, nejdříve k míči doběhl Bahleda a pohodlně jej zasunul do prázdné svatyně Černic - 0:4.  V závěru domažličtí kontrolovali hru a do šancí se ještě dostali Krakeš, jehož střelu Daněk vyrazil a Rojt z osmi metrů mířil hlavou vedle branky.

"Myslím si že jsme dneska opravdu hráli výborně. Musím pochválit celé mužstvo a vyzdvihnout výkon  Tomáše Bahledy," uvedl stručně trenér Ivan Rybár.

Sokol  Černice – Jiskra Domažlice B 0:4 (0:1)

Sestava Jiskra Domažlice B: Lukáš Frei- Michal Pavlíček, Josef Schamberger, Vojtěch Hošek (50. Lukáš Waldmann), Jiří Pačesný -  Jakub Brichcín, Radek Paluch (70. Josef Rojt), Martin Vísner, Kamil Staněk - Tomáš Bahleda, Jaroslav Krakeš. Trenér: Ivan Rybár

Rozhodčí: Tyc- Bogdan-Fischer. Delegát: Pastyřík.  ŽK: 3:3.  90 diváků.