12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice přivezla historický první bod z Králova Dvora

Fotbalisté ligové Jiskry Domažlice, včera v podvečer přepsali historii klubu. Přivezli si totiž první historický bod z ČFL. Po bojovném výkonu a bezbrankové remíze 0:0 se společně s jejich nejvěrnějšími fanoušky radovali ze zisku na horké půdě Kučerova Králova Dvora.

FK Králův Dvůr – Jiskra Domažlice 0:0

Do utkání nastoupila Jiskra v základní sestavě s kanonýrem Jaroslavem Kovaříkem a záložníkem Vojtěchem Mourem. V 10. minutě musel domažlický gólman Dan Houdek vyrážet ostrý rohový kop domácího kapitána Milana Petra. Po chvíli se k odraženému míči dostal domácí Karel Kratochvíl a střílel vedle levé tyče branky Jiskry. Ta zahrozila po pravé straně o dvě minuty později se prosadil přes obránce Jaroslav Kovařík a jeho střela skončila na boční síti brány Václava Kudrny. Na druhé straně si se střelou Romana Fulína bez problémů poradil Houdek. V 18. minutě provedli rychlou akci domácí na jjímž konci střílel Tomáš Frydrych vedle branky. Za dvě minuty zahrával domácí Kratochvíl trestný kop, který poslal nad branku Houdka. Hosté pozorně bránili a snažili se vyrážet do brejků. Ve dvacáté minutě se do něj dostal Lukáš Bezděk a s následného odraženého balonu střílel nebezpečně Vojta Mour, ale vedle pravé tyče. Do závěru poločasu si po jedné šanci vytvořila obě mužstva. Za domažlické střílel nad bránu po vysunutím Bezděka z 19 metrů z pravé strany Kovařík a za domácí se prezentoval slabou střelu Svátek.

Ve druhém poločase opět výborně hrající defenziva hostů k žádné vážnější šanci domácí nepustila. Ve 48. minutě musel ukázat svoje dovednosti domácí brankář Kudrna, když kryl nebezpečnou střelu Bezděka. Jiskra byla aktivní - v 54. minutě přenesl Jakub Strejc balon na pravou stranu na naběhnutého Kovaříka jehož střela mířila vedle pravé tyče. O tři minuty později musel zasahovat Houdek po skákavé střele Tomáše Pavlíka. Domažličtí se v těchto fázích snažili o nakopávané míče, kterým ale chybělo finální zakončení. V 69. minutě se prosadil Kovařík přes tři hráče, k odraženému míči se dostal Mužík, který posunul na Jiřího Bártu ten vrátil zpět Kovaříkovi jehož tvrdou střelu vyrážel Kudrna na rohový kop. V 72. minutě centroval Strejc přesně na hlavu Milana Brauna a jeho pokus skončil vedle pravé tyče branky Cábelíků. V závěru utkání zatáhl balon domácí Jan Svátek po něm střílel ještě Pavlík a jeho střelu hostující beci zblokovali na rohový kop. Hlavní rozhodčí Vlastimír Langer v závěru domácí tlačil a dovolil jim zahrávat dvě standartní situace. V první Svátek mířil vedle pravé tyče, další zahrávali domácí v 93. minutě. To jim sudí naservíroval ještě lepší palební pozici z 16,5 metru zahrával domácí Jan Svátek přímý volný kop, který poslal 2 metry nad bránu Houdka. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Langera propukla mezi hráči a domažlickým kotlem, který zcela zastínil domácí publikum vzájemná děkovačka za vybojovaný první ligový bod!!

Sestava Jiskry Domažlice: Dan Houdek - Jiří Bárta, Lukáš Bauer, Michal Tesař, Jakub Strejc - Jan Matas, Vojtěch Mour (70. Luděk Leitl), Jaroslav Kovařík (90. Martin Mandous), Petr Mužík, Milan Braun – Lukáš Bezděk (53. Michal Veselý). Trenéři: Zdeňkové Michálek a Bečka.

Sestava FK Králův Dvůr: Václav Kudrna - Michal Procházka (75 .Michal Novák),Tomáš Šilhavý, Jiří Sabou, Karel Krachtovíl - Milan Petr, Tomáš Frydrych (66. Jakub Machovec), Tomáš Pavlík, Ladislav Květoň (86. Oldřich Tlustý) - Roman Fulín, Jan Svátek. Trenér: Miroslav Kučera.

Rozhodčí: Vlastimír Langer- Jiří Kříž, Martin Schröter. Delegát: Jan Hanzal

ŽK: 46 .min. Michal Procházka, 62. Jan Svátek, 87 .Milan Petr - 42. Lukáš Bezděk, 62. Jan Matas, 80. Marek Bauer, 82.Luděk Leitl. Rohové kopy : 6:3. 400 diváků.

V příštím kole se v neděli 28. srpna nastoupí Jiskra Domažlice, která je v tabulce na třináctém místě proti sedmému celku ČFL Sokolu Ovčáry. Výkop utkání je v 10.15 hodin na Střelnici. Ovčáry si v uplynulém 2. kole doma poradili se Loko Vltavín 3:0 (3:0), když jejich branky vstřelili 15. Roth, 25. Mareš, 28. Dittrich.