Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDynamo Horšovský Týn hraje v kraji poprvé doma

Druhým kolem pokračují fotbalové soutěže. V sobotu zajíždí na předměstí Plzně domažlická rezerva, která se od 17.00 hodin utká s nováčkem soutěže, Sokolem Černice. Benfika se v úvodním kole doma protrápila k penaltovému rozstřelu a výhře v něm 7:6. Černice v normálním hrací době remizovaly v Křimicích 1:1, když jejich branku vstřelil Chaloupka. Na penalty černičtí vyhráli jednoznačně 4:1 a brali bod navíc. Kádr Jiskry je až na zraněného Lukáše Neumana v pořádku. Je to pro nás neznámé mužstvo. Předpokládám, že se bude opírat o hráče z Plzně, kteří hráli vyšší soutěže. Chceme samozřejmě vyhrát a odčinit náš výkon doma s Blovicemi. Odjezd autobusu od Střelnice je 14.45 hodin. Rozhodčí: Tyc - Bogdan - Fischer. Delegát: Pastyřík.


21. srpna, v neděli se v již tradičním domácím čase 15.00 hodin představí ve své domácí premiéře v krajském přeboru Dynamo Horšovský Týn proti FC Chotíkov. Oba soupeři se v minulé sezoně střetli v rámci 1. A třídy. Doma Dynamo remizovalo 2:2 a venku vyhrálo 3:1. Chotíkov v první kole doma remizoval se Stodem 2:2.
"Máme zítra trénink (v pátek 19.8.), připravujeme se, musíme vyhrát. Nařídil nám to předseda oddílu pan Cihlář. Naše posila Štverák, by se měl Týnským divákům už představit. Já osobně na soupeře nehledím, jdu od zápasu k zápasu. Jestli budouhráči poctivě bojovat jako v Chrástu, tak to zvládnou, tomu věřím. Ofenziva s Tomášem Štverákem bude silná," uvedl trenér Krejčí. Rozhodčí: Kračmer- Bogdan- Tillinger- delegát Bureš.


O dvě hodiny později nastoupí opět na hřišti soupeře mužstvo FK Holýšov, které jede na stadion SK Klatovy 1898. Holýšov se v minulém kole představil v Horní Bříze a po dvou vychytaných penaltách jejich gólmana Čermáka a velmi dobrém výkonu si po zásluze odvezl tři body za vítězství 3:0. Klatovy se v okresním derby před 650 diváky, představili V Horažďovicích a odvezly si porážku 0:2. Proto proti Holýšovu budou chtít v domácím prostředí vyhrát, což také jejich sekretář Václav Kopřiva potvrdil. "Chtěli bychom vyhrát, protože je to pro nás první domácí utkání v krajském přeboru. Náš kádr je, až na Tomáše Györgyho, který nebude moci hrát v celý podzim, připraven. Máme dva zraněné hráče - Dana Matějku, který má zraněný kotník a Jiřího Matějku s poraněným svalem. Uvidíme, snad budou oba připraveni nastoupit. Holýšov je pro nás těžký soupeř. Je to mužstvo, které v minulém ročníku krajského přeboru hrálo v polovině tabulky. Má silnější kádr než loni. Myslíme si, že je to pro nás na rozjezd těžký soupeř. Naše vylosování je těžké, hráli jsme derby, teď Holýšov a za týden jedeme do Chrástu. Doufám, že se naši kluci vyšponujou a přijde nás podpořit co největší počet diváků, kteří jsou plni očekávání."
Jeho protějšek, sekretář Holýšova Petr Třeštík vidí tento duel taktéž jako těžký: "Všichni čtyři hráči, kteří nenastoupili proti H. Bříze jsou stále na marodce. Jedná se o Lukáše (začal již trénovat), Multruse ml., Levičku, Beneše. Klatovy jsou nepříjemný soupeř. My bychom, ale chtěli navázat na výkon v Bříze a určitě tam nejedeme prohrát. Kdybysme měli z těchto zápasů 4 nebo 6 bodů, to by bylo před domácím zápasem s Příkosicemi velmi dobré, protože nás ve čtvrtém kole čeká silná Doubravka."

JIŘÍ POJAR 

Obrázek z úvodního kola Domažlice B - Blovice