10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Koloveč prohrál se Slávií Praha B

SK Slávia Praha B, to byl první soupeř Slavoje Koloveč. Mužstvo zvučného jména si po taktickém a hlavně ve druhém poločase zlepšeném výkonu veze tři body do české metropole.
Slavoj Koloveč – Slavia Praha B 0:1 (0:0)
Domácí začali velice aktivním a nebojácným výkonem a svého soupeře chvílemi přehrávali. Hned v páté minutě měl velkou šanci Slavoj, když šli dva jeho hráči na jednoho, ale právě ten jeden dokázal rodící se nebezpečí odvrátit. První zákrok si mohl ve 14. minutě připsat nový domácí gólman Daniel Bojčuk, když lapil hlavičkový pokus Papričiaka. V těchto chvílích se začala pomalu přesouvat aktivita na kopačky středočechů, kteří při své kombinaci zbytečně neztráceli balóny a nekomplikovali si rozehrávku. Přestože Slávisté měli hru relativně pod kontrolou, domácí občas hrozili, hlavně díky aktivnímu pressingu a pokusy o protiútoky. V sedmnácté minutě centroval zprava pěkně Došlý, ale na jeho výzvu těsně nedosáhl Kouba. Převážná většina snahy Slavoje se rodila z pravé strany a největší měrou se na ní podílí záložník Linhart. O malou chvilku později bylo před brankou Slávie opět dusno, to když Puchmertl zahrával rohový kop a duben hlavičkoval o malý kousek vedle brtanky. Nutno podotknout, že z domácího mančaftu asi nejvíce vynikal nejstarší hráč, Roman Baxa a svým velkým důrazem rozbil nejeden slávistický útok. I když míč měli ve svém držení stále Slávisté, zakončovali převážně domácí, ale ani jeden z pokusů neměl gólové parametry. Zatím největší šance zápasu se zrodila v 32. minutě. Petr Došlý dostal přes obránce křižný pas zleva, šel sám na brankáře, ale protože si zbytečně dlouho připravoval míč, stačil slávistický brankář Pokorný zmenšit střelecký úhel a tak následný přízemní pokus levačkou vyrazil. V jednačtyřicáté minutě měl velkou šanci ke skórování slávistický Červenka, když se zadáci Slavoje nedomluvili, ale útočníkův pokus lehce z úhlu vykryl pěkně Bojčuk. Z následného rohu nastal velký závar ve vápně. Hlavičkový pokus Bojčuk vyrazil před sebe a následnou střelu z prostoru penalty reflexivně vyrazil, za což si vysloužil velký ohlas publika a podržel tak svůj nový tým.
O poločasové pauze si na pár slov našla čas jedna z legend slávistické historie, trenér Ivo Knoflíček, který mužstvo převzal po Pavlu Řehákovi. Ten odešel za Karlem Jarolímem do Al Alí. Shrnul první poločas: "Soupeř mne velice překvapil. Mají silovou převahu, proti našim mladým klukům, takže standardky patří domácím. Naši kluci se takto v divizi připravují a příští sezonu budou mít vlastní juniorskou ligu. Potěšil mne i zájem diváků. Uvidíme druhý poločas, zatím je to zajímavý souboj."
Do první vážnější šance se v úvodu druhého poločasu dostala Slávie v 52. minutě, když se střetli dva domácí borci na půlící čáře, ale slávisté hru nepřerušili. Balón se dostal na vápno k Červenkovi, který byl víceméně sám, ale po lobovém pokusu skončil míč za brankou. Přestože slávisté v prvním poločase drželli více balón na svých kopačkách, se začátkém druhé půle byl tento fakt ještě znatelnější a do útoku se dostávali díky rozehrávce po zemi. V padesáté šesté minutě šel do brejku slávistický Papričiak, postupoval nikým neatakován na brankáře, který mu vyběhl naproti, útočník se odhodlal k přehození a dlouholetící míč už vypadal, že do sítě zapadne, ale v cestě mu stálo břevno. Míč se odrazil k dobíhajícímu Červenkovi, který stejně jako jeho spoluhráč zkoušel lobem přehodit stále vyběhnutého Bojčuka, balón se znovu odrazil od břevna. Tahle situace jako kdyby domácí probudila. Hned v následující minutě po velkém vápně postupoval Kouba a jeho pokus levačkou brankář Slávie Pokorný pohotově lapil. V jednasedmdesáté minutě dostal nádherný křižný pas za obranu Papričiak, zprava postupoval do vápna naproti Bojčukovi, který dělal vše co mohl, ale slávista si se situací poradil, levačkou obstřelil brankáře a poprvé v zápase rozvlnil síť - 0:1. O pouhé čtyři minuty později mohlo být srovnáno, když střídající Pavlík prokličkoval přes dva obránce a následnou střelou po zemi trefil tyč. Balón se kutálel podél brankové čáry, odkud jej stačili slávističtí zadáci vykopnout. Kolovečtí v poslední čtvrthodince potřebovali zlepšit přechod do útoku, který byl zbytečně pomalý a složitý. Několik přímých kopů zahrával Lukáš Došek. Poslední minuty byly ve znamení marné snahy domácích o srovnání. Už v nastaveném čase měl velikou příležitost ke střele kapitán domácíh Radek Černý, který byl sám na vápně, ale namísto střely volil nahrávku do boku a z této situace už nic nevzniklo. V posledních vteřinkách zápasu přišel ještě rohový kop, ze kterého vznikl jen hlavičkový pokus kousek nad. O kolovečské pouti se Slavoj střetnte v krajském derby s FC Rokycany, v neděli 21. srpna 2011 od 16.00 hodin.
"Dnes jsme vůbec nehráli svojí hru. Nevyužívali jsme strany. Nechali jsme se strhnout, hráli s nimi nahoru, dolů a zbytečně nakopávali balóny. Byla tam nervozita. Pro mně je to zklamání," uvedl smutný kouč poraženého Kolovče Slavoje Koloveč, Roman Vyleta.

Slavoj Koloveč: Bojčuk – Milota, Došek, Baxa, Duben – Baxa, Linhart (Pavlík), Kouba (Kožíšek), Puchmertl, Černý – Vůjtěch (Brož), Došlý

Slavia Praha B: Pokorný – Sudek, Galus (Mikula), Kolařík, Dostál – Šimeček, Vodrhánek, Mráz (Veselý), Čepelák – Papričiak, Červenka (Kučera)

Rozhodčí: Berka – Henych, Štěrba