17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Benfika doma zbytečně, ztratila bod s Blovicemi!

V neděli 14. srpna se v 17.00 hodin v rámci 1. kola I. A třídy střetla domažlická rezerva s loni dvanáctým týmem tabulky - Sokolem Blovice. Domažličtí měli po celé utkání uzemní převahu, kterou brankově vyjádřili v prvním poločase, když bezpečně vedli 2:0. Ve druhé půli, se zbytečně nechal, po druhé žluté kartě, vyloučit domácí záložník Jan Havlíček. Hostům byl taktéž vyloučen Ondřej Leibl, též po dvou žlutých napomenutích. Blovičtí poté houževnatým výkonem vydřeli po šedesáti minutách remízu 2:2. Následovaly pokutové kopy, nové pravidlo od této sezony, a v dramatické koncovce byli šťastnější domácí hráči, kteří tak do tabulky brali bod na víc.

Jiskra Domažlice –Sokol Blovice 3:2 (2:0)

V prvním poločase měli domácí jasnou převahu a šance, které brankově vyjádřili v 17. minutě,kdy z levé strany centroval Pavel Beňušík, míč se dostal až na vzdálenější levou tyč, kde dobíhající  Michal Pavlíček překonal bezmocného brankáře Blovic Jakuba Tománka. Druhou branku vstřelil Jan Havlíček, který se po rohovém kopu Radka Palucha před brankou hostů nejlépe orientoval a bylo to 2:0. Hosté měli dvě šance - ve 35. minutě zahrával hostující Miroslav Bečvář trestný kop, se kterým ,,Jambo“ Lukáš Frei v brance Benfiky neměl problém. Minutu před přestávkou podnikli hosté brejkový výpad, který Frei opět kryl.
Ve druhém poločase Jiskra kontrovala hru a vytvářela si brankové příležitosti. Za zmínku stojí 100% šance Jaroslava Krakeše, který v 55. minutě po centru střílel hlavou z malého vápna, ale brankář Tománek jeho pokus chytil. Tři minuty nato poslal pod sprchy po vzájemném pošťuchování hlavní sudí Michal Horáček Jana Havlíčka, který za to viděl druhou žlutou kartu. Trest přišel v 60. minutě, kdsy po centru z levé strany Frei vyrazil Valon  před sebe a Jiří Žežula ho střelou překonal 2:1. vyrovnáno bylo v o dvě minuty později, kdy hosté zahrávali trestný kop z pravé strany z 20 metrů a ke vzdálenější tyči se trefil Miroslav Bečvář 2:2. Závěr zápasu opět patřil domácím, kteří se však brankově neprosadili. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Michala Horáčka vstoupilo v platnost nové pravidlo, kterým PKFS zavedl pokutové kopy, pokud utkání skončí remízou. Jiskra v nich vedla tři jedna, ale svojí lehkovážností (zejména její stopér Josef Schamberger chtěl napdobit A. Panenku) a dloubákem přestřelil. Všechno rozhodl ve prospěch Benfiky Josef Rojt 7:6! Jiskra cestuje v sobotu 20. srpna na půdu nováčka A třídy Sokola Černice na předměstí Plzně, kde zápas začíná v 17:00 hodin.

Sestava Jiskry Domažlice: Lukáš Frei - Michal Pavlíček, Vojtěch Hošek, Josef Schamberger, Jiří Pačesný -  Radek Paluch, Patrik Hulna, Martin Vísner, Pavel Beňušík, Jan Havlíček, Jaroslav Krakeš. Střídali: Lukáš Waldmann, Jiří  Hartl, Josef Rojt. Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.

Rozhodčí: Michal Horáček- František Šlapák, Petr Štrincl

Delegát: Miroslav Svoboda  ŽK: 5:5, ČK: 1:1 , 200 diváků.

Ivan Rybár kouč Jiskry viděl zápas takto: "My jsme bohužel opět naší lehkovážností zase přišli o body. Takové zápasy se nedá nevyhrát. Soupeř se  opíral o své zkušené hráče. My jsme měli vyhrát o dvě nebo tři branky. Jsem zklamaný.“