17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

OHLEDNUTÍ ZA PRVNÍM KOLEM FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

Domažlicko

O víkendu začali fotbalové soutěže od třetí ligy až po 1. A třídu. První  už v pátek do bojů ve Fintcentru Krajského přeboru zasáhli fotbalisté nováčka soutěže Dynamo Horšovský Týn. Ti ale měli za soupeře jednoho z favoritů soutěže FC Spartak Chrást: "Musím uznat že soupeř byl lepší. My jsme nastoupili bez útoku, ve předu jsme měli pouze bojovníka Maška a to vzhledem ke kvalitám soupeře bylo málo. Čekali jsme to ale horší a ve druhém poločase jsme se i brankově prosadili a vyhráli ho 2:1. Chrást by měl hrát divizi díky kvalitě svého kádru," uzavírá předseda H.Týna František Cihlář. Dynamo ještě v pátek zaregistrovalo další posilu záložníka Chaloupku z jihočeské Blatrné, účastníka 1. B třídy skupiny B tohoto kraje.

V sobotu se od 14.00 hodin na stadionu Střelnice sešlo úctyhodných  1560 diváků. To byla opět nejvyšší návštěva od 2. ligy až po 1. a třídy. Jenom exligové Brno v utkání s Opavou navštívilo více, tedy 2372 diváků. Domažlice drží v návštěvnosti dlouhodobě vysoká čísla, vždyť na podzim 2010 v derby s Kolovčí přišlo na Střelnici bezmála 2300 diváků. Zápas nabídl divákům nesmlouvavou bitvu ve, které byli hosté, hlavně v prvním poločase, lepším týmem a nakonec se radovali z hubeného vítězství 1:2. "Pardubice Jiskru předčily v individuálních činnostech, v technice a rychlosti s míčem. Musím vyzdvihnout výkon brankáře Jiskry Dana Houdka, který domácí několikrát podržel. Na druhou stranu se po změně stran hra Domažlic zvedla, díky příchodu dvou ofenzivních hráčů Jaroslava Kovaříka a Michala Veselého, kteří si vytvořili šance po standartních situacích. Bohužel se jim to nepodařilo dotáhnout na remízu 2:2," říká fotbalový odborník a bývalý trenér Jiskry Milan Dejmek (momentálně trénuje Slávii Vejprnice a ex domažlické J. Šámala a  L. Paula), který zápas sledoval. V 89. minutě zahrával z pravé strany standardku Jaroslav Kovařík, balon odhlavičkoval jeden s obránců na Milana Brauna, ten okamžitě míč posunul před branku kde ještě střílel Michal Veselý, jehož povedenou střelu přes uhýbajícího hostujícího hráče Davida Hudce k pravé tyči gólman Martin Schejbal na poslední chvíli vyrazil na nabíhajícího Jana Havlíčka. Na jeho úrovni stojící bek Pardubic Jan Řezníček ho neuhlídal a Havlíček míč akrobatickým zákrokem, levou nohou, dorazil na 2:2. Hostující bek dostal při tom vynadáno od svého spoluhráče Martina Tischlera za to, že Havlíčka neuhlídal! Jenomže postranní sudí Jakub Hrabovský držel praporek pro údajný ofsajd. Po skončení utkání se u odchodu do kabin strhla slovní přestřelka, po níž jeden z rozlícených diváků (Jiskra Domažlice zná jméno), vylil obsah kelímku na rozhodčího, což se zjištěnými skutečnostmi, s hlavním pořadatelem utkání, vše uvedl hlavní rozhodčí Martin Svatík, který v utkání podal podprůměrný výkon, do zápisu o utkání.

Okresní zástupce v divizi Slavoj Koloveč prohrál doma 0:1 se Slávií Praha B. Odehrál spíše remízové utkání se svěřenci známého exslávistického fotbalisty Iva Knoflíčka. "Podle mého názoru jsme doplatili na neproměňování našich šancí, hlavně v prvním poločase. Ve druhém dobře takticky hrající hosté vstřelili gól a své jednobrankové vítězství uhájili," řekl k utkání sekretář Slavoje Koloveč Pavel Kruml.

FK Holýšov vstoupil do prvního kola krajského přeboru cenným vítězstvím 3:0 na hřišti v Horní Bříze. Zajímavostí tohoto zápasu bylo, že domácí zahrávali dvě penalty a obě vynikající brankář Jan Čermák chytil. Za hosty napodobil domácí exekutory penalt ,,Pedro“ Trhlík, který též penaltu nedal.

Domažlické Béčko prohospodařilo slibný náskok z prvního poločasu, kdy už vedlo 2:0 a nakonec zápas dospěl až do penalt. Toto pravidlo platí pro všechny soutěže v Plzeňském kraji. V jejich exekuci byli šťastnější domácí, když za stavu 7:6 proměnil domácí hráč Josef Rojt. Na názor na exekuci penalt po remízových utkání jsme se zeptali právě Milana Dejmka: "Pro diváky určitě atraktivní. Pro nás, mužstva, je to takové zvláštní, že o jednom bodu rozhodne vlastně náhoda," uvedl Dejmek.