20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Divizní Strakonice ani s pendly z Dynama nestačily na Vlašim

Strakonice - Ondrášovka Cup: SK Strakonice 1908 – Vlašim 0:5 (0:2).

Byť Strakonice, které od letoška působí jako farma Dynama, šly do 1. kola Českého poháru jak s hráči, kteří z budějovického klubu byli do Strakonic před sezonou přeřazeni, tak s několika pendly z prvoligového áčka, na ambiciózní Vlašim nestačily a podlehly vyšším rozdílem, než se čekalo.

Hosté se totiž ve Strakonicích představili ve výborném světle a dvěma góly v úvodní čtvrthodině zápas prakticky rozhodli. K čemuž jim bohužel domácí vlastními chybami hodně pomohli... „My jdeme na hřiště s tím, že hlavně ze začátku musíme pečlivě bránit a pak soupeře dostaneme do vedení přihrávkou, jakou nedá ani žák,“ nechápal kouč Jindřich Dejmal zpětnou nahrávku, kterou Horejš vlastně založil gólový brejk hostí.

Při druhém gólu zase nechala na holičkách svého gólmana levá strana obrany, a přestože Křížek proti osamocenému Strnadovi včas vyběhl a jeho tutovku zneškodnil, proti technickému Mackovu lobu už byl bezmocný.

Domácí soubor, na kterém byla znát malá sehranost a jehož hře chyběl řád a organizace, se ze dvou rychlých úderů do přestávky už nevzpamatoval a za celý první poločas se zmohl vlastně na jedinou nebezpečnou akci, když ve 26. minutě po Bakalově obloučku Glazunov šikovně uvolnil Petráně, s jehož pohotovou střelou z otočky měl Toma v bráně hostí hodně starostí.

Jenže gól z toho nebyl, a tak deset minut nato udeřila znovu Vlašim, když po Průchově úniku a následném centru si Bambule ve skluzu poslal míč pod břevno vlastní branky...

O přestávce trenér Dejmal udělal v sestavě dvě změny a zdálo se, že by jeho svěřenci přece jen mohli s výsledkem ještě něco udělat. V 57. minutě sice málem přidali další gól hosté, Průchovu dělovku ale Křížek skvělým zákrokem vytáhl na roh, nicméně prvních dvacet minut druhé půle patřilo spíš domácím mladíkům. V 59. min. po sérii narážeček trojice Repa, Němec a Petráň pálil Petráň do boční sítě a tři minuty nato Petráňově hlavičce střílel Repa z dobré pozice do brankáře Tomy.

Závěr zápasu znovu ovládli zkušení hosté a Vrťo dvěma góly završil až na potupných 0:5. A to ještě Křížek dvě tutovky aktivně hrajícího Kotyzy výtečně zneškodnil...

STRAKONICE – VLAŠIM 0:5

Branky: 70. a 76. Vrťo, 7. Kotyza, 16. Macek, 36. Bambule vlastní. Bez karet. Diváci: 108. Rozhodčí: Kocourek – Urban, Makovička.

Strakonice: Křížek – Leština, Sláma, Bambule, Káník – Horejš (46. Němec), Bakala (46. Šimánek), Benedikt (85. Kovárna), Petráň, Repa – Glazunov.

Vlašim: Toma – Vebr, D. Nešpor, Petrů, Mareš – Kotyza, Macek (72. Radosta), Pokorný, Průcha (68. Janda) – Strnad, Matějka (46. Vrťo).