Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALČFL: Ovčáry zahájily přípravu

Patnáctka pozvaných hráčů se přihlásila trenérské trojici Sokola Ovčáry Janeček, Hejno a Sankot na pondělním úvodním tréninku přípravy před startem ČFL. Už v sobotu čeká šestý tým loňského ročníku třetí ligy úvodní přípravný zápas.  

Z jarního kádru chyběli hosté z pražské Slavie brankář Patrik Malina a záložník Zdeněk Zahálka a také obránce Martin Bayer, kterému skončilo hostování z pražské Dukly. Trio nejzkušenějších Ondrák, Straka a Petřík se po zasloužené dovolené připojí k týmu ve středu.
Na ovčárském pažitu se hned objevily také nové tváře - brankář Michal Rohlíček (ročník narození 1989) z Nového Bydžova a obránce Petr Novotný (1988) ze Slovanu Liberec.
„V hledáčku vedení jsou ještě dva hráči, kteří byli osloveni a měli zájem hrát ČFL v Ovčárech. Jak dopadnou jejich námluvy, rozhodne konec týdne,“ upřesnil sekretář Sokola Dušan Kudela.
Vrásky na čele dělá trenérům drobné zranění Rótha. Maršner, Mareš, Müller a Petřík si naopak šrámy z uplynulé sezony už doléčili a jsou připraveni spolu s ostatními k plnému nasazení do následující zápasové přípravy.
První týden mají hráči naordinovaná kondiční muka v Ovčárech zakončená přátelským zápasem. Poté bude příprava zaměřena především na nácvik různých herních variant s cílem zapracovat nové tváře do sestavy a doladit nedostatky z přípravných zápasů.
Úvodní přípravný zápas čeká tým v sobotu od 11 hodin na hřišti druholigového Sezimova Ústí. Další budou následovat ve středu 20. července doma se Slovanem Varnsdorf, v sobotu 23. července doma s divizním Meteorem Praha, v úterý 26. července prověří ovčárskou sílu v Nymburce univerzitní celek České republiky, který v srpnu odletí na Letní světovou univerziádu do Číny, ve středu 3. srpna se pak Sokol doma opět utká s divizním Meteorem.
Zajímavé utkání slibuje úvodní kolo poháru Ondrášovka Cup, ve kterém se Ovčárským na sobotu 30. července nejspíš rýsuje souboj s divizním nováčkem z nedalekých Záp. V případě postupu bude mít Sokol ve středu 10. srpna soupeře k ostrému testu před prvním utkáním v ČFL (13. srpna v Chrudimi), v opačném případě bude vedení klubu hledat na termín 6. či 7. srpna protivníka z řad poražených z prvního kola Ondrášovka Cupu.

Domažlický deník