Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNa Střelnici probíhají změny v kádru i zázemí

Třetiligová Jiskra zahájila přípravu a utká se s divizní Kolovčí a se Stodem.
Fotbalisté Jiskry Domažlice zahájili tento týden letní přípravu na nadcházející sezonu ČFL a v kádru mužstva dojde k několika změnám.
Mužstvo opouští záložník Juraj Donko, který míří do německého Eschlkamu. Dres mění kvůli časové náročnosti svého zaměstnání, protože by nemohl čtyřikrát týdně trénovat. Dalším, kdo má namířeno k západním sousedům je gólmanská jednička - Martin Mleziva. Ten odchází do Vilzingu.
Do kádru mistra divizní skupiny A mají namířeno brankář Viktorie Plzeň Dan Houdek. "Je to velmi kvalitní brankář, který má výkonností určitě na vyšší soutěž," říká kouč Zdeněk Michálek.
Obrané řady vyztuží Jan Matas, který může působit coby stoper anebo defenzivní záložník, jehož předností je hra hlavou. Tento hráč prošel všemi mládežnickými mužstvy Viktorie Plzeň a měl i profesionální smlouvu.
Další bek z Viktorky je Martin Mandaus, který hraje na postu levého obránce nebo stopéra, protože hraje levou nohou a těchto hráčů je nedostatek.
Do záložní řady přichází Vojtěch Mour, kterého fotbalová veřejnost zná z působení ve Slavoji Koloveč. "Je to rychlý a pohyblivý záložník, který patřil mezi nejlepší hráče Kolovče," řekl kouč.
Na poslední chvíli domluvili funkcionáři Domažlic hostování technicky vybaveného záložníka Tomáše Linharta z FC Písek. Tomáš je rodákem z nedalekých Horažďovic.
Další testovanou posilou je tachovský univerzál Tomáš Habart, jehož se, ale Tachov nebude chtít vzdát. Domažlicím se povedl velký úlovek do útoku, kam přichází Jaroslav Kovařík - nejlepší střelec Krajského přeboru v barvách Spartaku Chrást, o kterého vehementně usilovalo několik mužstev z druhé a třetí ligy, ale on dal přednost angažmá v Jiskře.
Dalším útočníkem z druholigovými zkušenostmi je rodák z Rokycan Michal Veselý, se kterým už v minulosti Domažlice jednaly. Další hráči jsou ještě v jednání.
Trenéři Michálek a Bečka se tento týden zaměří na fyzickou kondici hráčů. Ve středu 13. července se Jiskra utká od 17.30 hodin na kolovečském stadionu s místním Slavojem a v sobotu změří síly s účastníkem krajského přeboru - mužstvem známého manažera Václava Štefánka staršího - Slavojem Stod, a to v rámci poutě od 17.00 hodin. Na Stodské lavičce působí extrenér FK Holýšov Štěpán Hirschl.
Koloveč zatím do svého kádru přivedla Jana Pavlíka, který působil ve Slavoji do jara 2011. "Máme rozjednáno několik hráčů, kteří by náš kádr mohli posílit, ale jména prozradíme, až při jejich podpisu," řekl šéf Slavoje Milan Lucák. Koloveč zatím opouští gólman Makó, záložník Mour a Parlásek.

Střelnice bude mít nové sedačky

Domažlický svatostánek prochází několika úpravami. První úprava bude v podobě natřených podhledů v klubových barvách, dále se provádí rekonstrukce hlediště, kde stávající dřevěné lavičky nahradí moderní plastové sedačky modré barvy z nichž budou některé v bílé barvě, ze kterých bude vytvořen nápis „JISKRA“. Divákům sedícím pod restaurací překážela plastová stříška. Ta bude nahrazena vysouvacím tunelem. Nové dveře uzavřou průchod mezi tribunou a umělou trávou. Rekonstrukcí projde i plášť zevnějšku tribuny a nápis Městský stadion Střelnice. Domažlický "pažit" doznal také inovace v podobě položení nového koberce v brankovišti, aby se ligovým gólmanům lépe padalo do měkkého.

Jiří Pojar