Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJak by mohlo vypadat propojení trenérských sil?

Tábor, Sezimovo Ústí – Nový společný směr dvou největších fotbalových klubů na Táborsku – Spartaku MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor – zůstává nejvděčnějším sportovním tématem posledních dnů.  
Vznikající pevné vazby mezi oběma subjekty směřující k jejich plánovanému budoucímu propojení se pochopitelně přenesly také do velmi sledovaného a diskutovaného trenérského obsazení jednotlivých mužstev.
 Hodně jmen na papíře, hodně nevyluštěných tajenek a nejasností. Jak s tím vším naložit...? „Ačkoliv to všechno vyžaduje hodně práce a jednání, ten klíč je vlastně docela jednoduchý,“ objasňuje tvorbu nových realizačních kádrů výkonný ředitel FK Spartak MAS Sezimovo Ústí a nyní i FK Tábor Tomáš Samec. „V podstatě jsme propojili už fungující realizační týmy obou klubů. Ti kluci z mládežnických mužstev Spartaku a FK se teď budou připravovat pohromadě, proto jsme chtěli, aby nad nimi stáli trenéři, kteří je znají. Doladění obsazení jednotlivých týmů už bylo otázkou volných jednání se samotnými trenéry.“
 Hodně sledované jsou v tomto směru především mužské celky. V případě druholigového A–mužstva nebylo od začátku co řešit a jeho ekipa stála tak trochu stranou převratných změn ve fotbalových vodách Táborska. Zajímavý směr nabrala otázka obsazení trenérského postu v divizním celku pod hlavičkou FK Tábor. U jeho kormidla by měl totiž zůstat Jan Klimek, přestože už byl před vstupem nového vlastníka Jiřího Smrže z vlastních pohnutek na odchodu. Otěže rezervní celku Spartaku MAS Sezimovo Ústí, který si v nadcházejcíí sezoně zahraje krajský přebor, naopak opouštějí oba jeho trenéři z předchozího divizního ročníku Milan Škarda a Miroslav Jelen, jenž chce nadále pokračovat v aktivní kariéře. Jednání o obsazení realizačního týmu tohoto mužstva pokračují a vše by mělo být brzy vyřešeno.

 Provázanost FK Tábor a Spartaku MAS Sezimovo Ústí a s ní související gigantické změny rázně přeškrtaly některé původní „samostatné“ plány. Podle toho „vodnického“ měl mít mládež v Táboře pod palcem trenér Jindřich Dejmal, nový vlastník se ale rozhodl vydat jinou cestou a jméno zkušeného lodivoda v nově ustanovené trenérské struktuře nefiguruje.
 Zveřejněné trenérské obsazení pochopitelně může v příštích dnech a týdnech doznat drobných změn či upřesnění. „Samozřejmě věříme, že bude všechno co možná nejlépe fungovat a ubydou nám starosti. Na druhé straně se ale může stát, že ne vždy si to stoprocentně sedne, a pak to budeme muset řešit, vysvětluje Tomáš Samec.
Plán obsazení laviček jednotlivých týmů
MUŽI II. liga (Spartak MAS Sezimovo Ústí) – hlavní trenér: Luboš Zákostelský, asistenti: Zdeněk Bečka, Stanislav Vahala.
MUŽI divize (FK Tábor) – hlavní trenér: Jan Klimek, asistenti: zatím nedořešeno.
MUŽI krajský přebor (Spartak MAS S. Ústí B) – zatím nedořešeno.
SPORTOVNÍ CENTRUM MLÁDEŽE (dorost při Spartak MAS Sezimovo Ústí) – vedoucí: Jaroslav Kozačka.
DOROST U19 (II. liga) – hlavní trenér: Miroslav Smolák, asistenti: Jaroslav Passler, Stanislav Kukučka.
DOROST U17 (I. liga) – hlavní trenér: Zbyněk Jaroš, asistent: zatím nedořešeno.
DOROST U16 (I. liga) – hlavní trenér: Jaroslav Kozačka, asistent: Vítězslav Novák.
SPORTOVNÍ STŘEDISKO MLÁDEŽE (žáci při FK Tábor): Milan Polívka a Petr Herma.
ŽÁCI U15 (I. liga) – hlavní trenér: Radim Hešík, asistenti: Robert Vaněk, David Stiller, Ivan Roztočil.
ŽÁCI U14 (I. liga) – hlavní trenér: Milan Polívka, asistenti: Patrik Elsner.
ŽÁCI U13 (I. liga) – hlavní trenér: Marek Císař, asistenti: Petr Kolář, Antonín Spálenka.
ŽÁCI U12 (I. liga) – hlavní trenér: Jiří Brabec, asistenti: Luboš Jansa, Václav Kotyza.
PŘÍPRAVKY (zatím plánovaný jmenný seznam trenérů bez konkrétního obsazení): Jiří Brabec, Vladimír Dobranský, Kamil Dařena, Luboš Jansa, Ludvík Krumr, Jiří Holub, Vojtěch Daňhel.

Autor:
Pavel Šácha