Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBaníkovci mají za sebou hektickou sezonu

Stříbro - Personální změny ve vedení stříbrského fotbalu neberou konce, novým předsedou klubu se stal Jiří Kertis.  
 
Zisk třiatřiceti bodů a konečné desáté místo, taková je bilance mužstva B. Stříbro, účastníka Fincentrum krajského přeboru. Baníkovci mají za sebou náročný rok plný překotných změn. Ne všechno se povedlo, a tak konečné umístění je nakonec úspěchem.
Před sezonou chtěl hrát Baník v klidném středu tabulky a stabilizovat kádr. Opak byl pravdou a stříbrští fotbalisté se více než ve středu tabulky pohybovali v pásmu ohrožených týmů sestupem či baráží. Vstup do jarní části se Baníku pod vedením trenéra Roberta Vágnera nepovedl. Po domácí porážce s Rokycany (0:5) přišla další v Přešticích (4:1) a první bod za remízu doma s Rapidem byl jen slabou náplastí. Ve Stříbře vkládaly velké naděje do osoby bývalého ligového hráče a začínajícího trenéra Vágnera, ale ten měl ještě další aktivity. Z časových důvodů nebyl s hráči tak, jak si vedení představovalo. Následoval tichý odchod a do kolonky sekretář a předseda klub si Milan Fiala ještě napsal trenér. Vypomáhal přechodně na tomto místě až do příchodu staronového kouče Jaroslava Lorence.
Baník zvládl některá utkání, ale stále byl v přímém ohrožení baráže. Lorenc ale v závěru dokázal s hráči udělat „šňůru“ třích vyhraných zápasůza za sebou a nebýt fiaska v posledním utkání s SK ZČE Plzeň (0:7), byla by jeho mise veleúspěšná. Baník si ale i tak zachoval účast v přeboru kraje i pro další soutěžní ročník. Největší problém byl v koncovce, když se stal nejlepším střelcem Ábel, jenž skóroval sedmkrát, ale všechny branky vstřelil na podzim. V jarní části byl na hostování. Kádru „nepomohly“ ani dlouhodobá zranění Hudce a J. Horáčka, který přišel na hostování z Rozvadova. Pro zranění vypadl z kádru i Šuranský. Zlom k lepšímu nastal po vyhraném utkání ve Stodu (2:0). Pak prohrál Baník s Chrástem, ale jeho výkon v tomto utkání byl příslibem do závěrečné části přeboru. Zvládl zápasy v Bolevci a předehrávku posledního kola ve Vejprnicích, což se ukázalo jako klíčové.
V posledním utkání doma připravili Baníkovci svým výkonem zklamání všem věrným příznivcům a po blamáži prohráli s energetiky z Plzně 0:7. Jak je zřejmé ze statistik, Baník žádnou domácí tvrz neměl a na hřištích soupeřů získal jen o tři body méně než doma. O góly se muselo podělit více hráčů a chlubit se nemohou Baníkovci ani obrannou činností. S dvaašedesáti brankami patří mezi čtyři nejhorší týmy přeboru. V návštěvnosti obsadili Stříbrští osmé místo a přes slabší výkony na domácím trávníku si na nepřízeň svých příznivců nemohli až tak stěžovat.
„Pro nás to byl hodně rušný a doslova hektický rok. Ne jen jaro. Nakonec musíme být po všech těch změnách spokojeni, že to takhle dopadlo. Naším cílem před sezonou bylo hrát dobrý fotbal a vyhnout se jakýmkoliv postům znamenající baráž o udržení. To se nám ale podařilo až v závěru soutěže,“ řekl člen užšího vedení klubu Jiří Kertis. „V zimě přišel nový trenér, ale přes své kvality byl Robert Vágner časově hodně zaneprázdněn a nám se nemohl věnovat, jak by jistě i on chtěl. V pohodě jsme se rozešli. Další střídání stráží nastalo, když po dohodě skončil sekretář a předseda klubu Milan Fiala a jeho funkce převzal spolu s trénováním Jaroslav Lorenc,“ připomněl hektické období člen výboru Baníku.
V současné době už je ale zase všechno jinak. Baník do další sezony povede ve funkci předsedy právě Jiří Kertis, který „nahradí“ Lorence. „Jarda toho má dost a nadále povede A tým v přeboru a bude zastávat ještě roli sekretáře,“ upřesnil změny ve vedení klubu nový předseda. „Chceme se ještě více zaměřit na mládež a proto jsem rád, že se po krátké přestávce vrací Erik Hruška,“ poznamenal Kertis, jenž mimo jiné potvrdil, že Baník půjde do nového ročníku s posilami. „Vrací se kanonýr Abel a brankář Cipro. Po ukončení hostování hráčů z Rozvadova chceme kádr ještě doplnit o další hráče,“ dodal Kertis.

Autor: František Hlas