Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALZáchranu vybojovali v hodině dvanácté

Blovice – Po návratu po roce zpět do I. A třídy se fotbalisté z jihu Plzeňska celý podzim pohybovali ve spodních patrech tabulky. Před jarní částí se podařilo tým posílit, přesto boj o záchranu provázel blovické borce po celou druhou část sezony. 
 „Přišel brankář Lang ze Žákavy, obránce Křehlík z Přimdy, z hostování v Chanovicích se vrátil Rous a naopak na hostování přišel Houdek ze Střížovic,“ vypočítává posily trenér Luboš Horvát.
Jeho svěřencům se sice herně dařilo, ale body na jejich kontě přibývaly jen velmi pomalu. „Paradoxně jsme bodovali se silnějšími týmy, s rezervou Domažlic, Horažďovicemi i v Chlumčanech, na druhé straně jsme zcela zklamali při domácí porážce 1:4 v derby s Nepomukem,“ přiznává blovický kouč.
Proto také situace mužstva tři kola před koncem soutěže nebyla vůbec růžová. Blovice okupovaly čtrnáctou příčku, znamenající sestup. V závěrečných třech kolech však dokázaly téměř nemožné. Postupně dokázali Blovičtí vyhrát v Mýtě a poté v duelech ohrožených týmů zvítězili doma po velkém boji těsně nad Sušicí a záchranu si pojistili v posledním kole jasnou výhrou v Nýřanech. „K dobrým výsledkům je třeba i kus sportovního štěstí, a to se k nám v posledních zápasech přiklonilo. Jsem rád, že se nám soutěž podařilo pro Blovice zachránit,“ říká trenér Luboš Horvát, který však v nové sezoně už tým nepovede. „Končím z osobních důvodů, nerad bych to nějak blíže komentoval.“
Kdo usedne na lavičku Blovic místo něho, zatím není jasné, možností se nabízí několik, jednou z nich je i návrat zkušeného trenéra Jana Boltíka, který Luboši Horvátovi s vedením mužstva pomáhal.

Autor: Ivan Tafat