Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDivize: Osudy Tábora a Sezimova Ústí se provázaly

Tábor, Sezimovo Ústí – Začátek letního období roku 2011 se zapíše do fotbalové kroniky Táborska velkým písmem a výrazně červeným inkoustem. Samostatné stezky dvou největších klubů v regionu – Spartaku MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor – nabraly v minulých dnech stejný směr, a zatím ve dvouproudém koridoru s přerušovanou čarou míří ke společné budoucnosti.  

Jak už jsme informovali, zavřenou bránu mezi oběma subjekty odemkl spolumajitel sezimoústeckého FK Spartak MAS Jiří Smrž, který se stal v minulém týdnu stoprocentním vlastníkem Fotbalového klubu Tábor. Tento první rázný krok vstříc vzájemnému propojení „ševcovského“ a „vodnického“ fotbalu samozřejmě rozpoutal nevídaný hurikán změn a novinek.
Mužský fotbal
Nově zrozená provázanost obou klubů pochopitelně rozvířila dosud zaběhlé obsazení jednotlivých soutěží.
Z divizní mapy zmizí v nadcházejícím soutěžním ročníku „béčko“ Spartaku MAS a po rošádě s milevskými „Vzduchotechniky“ se místo nich přesune do krajského přeboru. V nejnižší republikové soutěži tak bude hájit zájmy Táborska jen tým FK Tábor. Jeho dosavadní rezerva, která v uplynulé sezoně získala právo postupu do krajské I. B třídy, byla zrušena.
„Sledujeme tím dvojí zájem. Určitě nejdůležitější je zajištění postupného výkonnostního růstu pro mladé hráče. Většina kluků z dorostu FK i Spartaku se logicky nemůže okamžitě prosadit v tak náročné soutěži, jakou je divize dospělých. Proto jsme usoudili, že bude lepší, když se pro působení v mužském fotbale obouchají v krajském přeboru,“ vysvětluje novou soutěžní strukturu právě spolumajitel Spartaku MAS a nyní i stoprocentní vlastník FK Tábor Jiří Smrž. „Navíc chceme pro hráče uvolnit cestu mezi druholigovým A–týmem mužů a kvalitním divizním celkem. Dílčím příkladem může být fakt, že už nyní dostali šanci v přípravě na druhou ligu Kalášek s Vavřinou, kteří v uplynulé sezoně působili v FK Tábor,“ dodává hlavní strůjce změn.
Kádr pro divizní mužstvo vzejde z přípravného kempu, do kterého se zapojí hráči z mužstev obou dosavadních divizních sousedů spolu s mladými fotbalisty z dorosteneckých výběrů. Ti, kteří se do něho neprosadí, budou získávat potřebné ostruhy právě v přeborovém „béčku“ Spartaku.
Mládež
Podle původně rozdaných karet se měla do Tábora i na sezimoústecký Soukeník svorně nastěhovat Sportovní centra mládeže (dorost) a Sportovní střediska mládeže (žáci). Zmiňované změny ale ukončily dohady o tom, jak moc si dosavadní rivalové na mládežnickém poli „polezou do zelí“.
V příštím soutěžním ročníku zakotví elitní dorostenecká flotila v Sezimově Ústí a středisko špičkového žákovského fotbalu rozbije svůj stan v Táboře.
„Určila to výše a kvalita soutěží, kterou dané výběry obou klubů v minulém ročníku hrály,“ upřesňuje dohodnutý scénář Jiří Smrž.
Dorostenecké celky tedy nastoupí do sezony pod hlavičkou Spartaku MAS. Starší dorostenci (kategorie U19) budou hrát druhou ligu, „šestnáctky“ a “sedmnáctky“ první ligu, ve které se potkají s nejlepšími republikovými vrstevníky. Navíc bude mít Spartak MAS B–tým v dorosteneckém krajském přeboru.
Do žákovských soutěží vyrukuje v nadcházejícím ročníku šest týmů reprezentující FK Tábor. Dva z nich (mladší žáci 12 – 13 let a starší žáci 14 – 15 let) se budou rvát o body na ligovém bojišti.
A konečně do klání přípravek zasáhnou čtyři týmy pod hlavičkou Spartaku MAS Sezimovo Ústí.
Všechny zmiňované aktuální změny provázející propojení obou klubů jsou jen zahajovacím prologem plánovaných kroků směřujících k budoucímu společnému působení.
Co může přinést budoucnost?
Tábor, Sezimovo Ústí – Spolumajitel SK Spartak MAS a stoprocentní vlastník FK Tábor Jiří Smrž otevřel k nahlédnutí základní studii společné budoucnosti fotbalové reprezentace Táborska na republikové scéně.
1. VIZE: 
Od 1. července 2012 by měly oba subjekty působit na fotbalovém poli jako jediný klub pod jedním názvem. „Během následujícího roku musíme všechno připravit tak, aby to bylo v souladu se stanovami Fotbalové asociace České republiky. V otázce názvu jsme chtěli mít regionální podtext. Pracovně zatím používáme FK MAS Táborsko, ale to je zatím předčasné,“ říká Jiří Smrž.
2. VIZE:
Výstavba nového stadionu. Ten by měl stát v Táboře, zatímco na Soukeníku by vyrostlo moderní tréninkové centrum s odpovídajícím zázemím pro přípravu všech mládežnických složek. „Tato vize má samozřejmě dlouhodobý charakter. Vše je otázkou zabezpečení finančních prostředků pro její uskutečnění. Špičkový fotbal se má hrát ve velkých městech, proto volíme Tábor. Mám své představy, ale jak říkám, všechno se bude řešit postupně. Podmínkou zůstává, aby měl nový stadion druholigové parametry. Podle mého přání by měl snést měřítko pro první ligu,“ rozkrývá Jiří Smrž plán v otázce důstojného stánku pro budoucí reprezentaci nového klubu.
3. VIZE:
Na sportovním poli by mělo od sezony 2012/2013 působit 19 až 20 mužstev klubu pod jednotným názvem. „Jednoznačně chceme mít druhou ligu mužů, juniorskou ligu, a také dosáhnout na statut fotbalové akademie. V případě příznivých ekonomických a sportovních hledisek samozřejmě nebudeme chtít přijít ani o mužskou divizi,“ plánuje Smrž.
Trpělivost, prosím... 
Jiří Smrž, spolumajitel FK Spartaku MAS a nový majitel FK Tábor, o změnách: „Chtěl bych všechny lidi kolem zdejšího fotbalu i fanoušky požádat o trpělivost. Kouzelný proutek, kterým bychom mávli a všechny plány by se ideálně vyplnily, v ruce nemáme. Teď to bude především o práci, nadšení, a právě té trpělivosti.“