Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALS Tachovem postoupily i Rokycany

Praha – Premiéra před natřískaným hledištěm čeká fotbalisty domažlické Jiskry v ČFL. Přijedou silné Pardubice a probíhající historické Chodské slavnosti zaručují vynikající atmosféru. Rezerva plzeňské Viktorie pocestuje v premiéře do Kladna.  

V divizi čeká všechny tři zástupce regionu na úvod domácí prostředí: v Kolovči přivítají juniorku Slavie Praha, do Tachova přijede Tábor a Rokycany hostí béčko Bohemians 1905. Proč Rokycany, když měly hrát jen Fincentrum krajský přebor? Dodatečně totiž postoupily do divize ze třetího místa, protože několik týmů divizi na poslední chvíli odhlásilo. Podrobnosti jsou uvedeny na jiném místě této strany.

Takové bylo jedno z mnoha rozhodnutí sobotního pražského losovacího aktivu Řídící komise ČMFS pro fotbal v Čechách. Na úvod převzali vítězové soutěží poháry a byli mezi nimi i zástupci divizního lídra Domažlic.

Aktiv se potom věnoval nastávající sezoně. „Startovné zůstává stejné, 20 tisíc korun pro ČFL a 10 tisíc korun pro divizi. Musí být uhrazeno do zahájení soutěží. Mládež startovné neplatí,“ uvedl předseda sportovní a technické komise Josef Nikodém.

Aktiv řešil i některé další technické záležitosti. „Od sezony 2012 – 2013 bude mít česká fotbalová liga místo osmnácti účastníků jen šestnáct. Po nastávající sezoně očekáváme, že se budou béčka z našich soutěží odhlašovat, proto si naše řídící komise vyhrazuje právo určovat počet sestupujících. Jasné je však, že z každé soutěže musí vždy sestoupit poslední celek,“ uvedl předseda STK.

V souvislosti s vytvářením farem profesionálních klubů upozornil Josef Nikodém na postup schvalování. „Nejdřív musí farmu schválit vedení profesionálního fotbalu, to znamená Ivo Lubas, a potom by měla žádost přijít k nám.“

Zástupci klubů byli na aktivu seznámeni i s nepříliš dobrou situací mezi rozhodčími. „Před loňskou sezonou jsme měli 114 rozhodčích, 26 jich po skončení sestoupilo do krajů a v současné době máme pro všechny republikové soutěže 88 rozhodčích, z nichž je jen 64 hlavních,“ uvedl zástupce komise rozhodčích Roman Berbr.

Předseda celé Řídící komise Rostislav Votík ocenil přípravu aktivu. „ Ještě nikdy se nová sezona nepřipravovala v tak složitých podmínkách, kdy se řada celků odhlásila ze soutěží na poslední chvíli.“

Autor: Domažlický deník