Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDivize: Jiří Smrž koupil FK Tábor

Sezimovo Ústí – Fotbalová veřejnost na Táborsku o ničem jiném nehovoří. Většinový vlastník FK Spartak MAS Sezimovo Ústí, a. s., a předseda představenstva tohoto klubu Jiří Smrž koupil FK Tábor, s. r. o. „Tuto informaci mohu potvrdit. Jsem stoprocentním vlastníkem FK Tábor,“ sdělil Jiří Smrž.  

Po letech velké rivality nastává nová éra, éra spolupráce a vzniku silného fotbalového subjektu, který chce co nejlépe reprezentovat region Táborska. „Určitě je to posun pro fotbal na Táborsku,“ míní Smrž.
Co se stane v praxi v nadcházející sezoně 2011/2012? Kluby ji odehrají ještě pod svými názvy. Nový vlastník FK Tábor už však udělal ve čtvrtek a v pátek změny, které jsou v souladu se sportovními cíli i ekonomickými ukazateli. A tým mužů Spartaku bude hrát i nadále druhou ligu na stadionu Soukeník. FK Tábor se zúčastní pod tímto názvem divize, odkud ševci odhlásili svůj rezervní tým. Ten se představí v krajském přeboru. „Připravíme kemp pro divizní hráče obou klubů. Ti nejlepší budou hrát divizi, ti ostatní krajský přebor,“ uvedl Smrž.
Novinky jsou také u mládeže. FK Tábor i Spartak MAS získaly licence na Sportovní centra mládeže (SCM dorosty) a Sportovní střediska mládeže (SpSM žáci). Týmy klubů měly nastoupit i do těch nejvyšších mládežnických soutěží. Zejména u žáků panovaly obavy, zda týmy z Táborska budou stačit na Spartu, Bohemians, Viktorii Plzeň či Dynamo České Budějovice.
„U dorostu jsme odstoupili od licence pro FK Tábor, u žáků jsme odřekli licenci pro Spartak. Má to logiku. Dorost Spartaku a žáci Tábora hráli vyšší soutěže,“ vysvětlil Smrž. Kádry dorostu a žáků se spojí a stanou se více konkurenceschopnými. Dorostenečtí i žákovští hráči, kteří se do „ligových“ kádrů nevejdou, budou hrát krajské soutěže za béčka.
„Na pondělí 27. června svoláváme schůzku trenérů a činovníků obou klubů, kde dostanou další informace,“ sdělil Jiří Smrž. Ještě zbývá spousta práce, například utvořit realizační týmy. Jak bude situace vypadat za rok - zda se kluby sloučí, spojí, splynou, jak se bude klub jmenovat - není momentálně na pořadu dne.