Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDivize: Tachované vstoupí do divize doma s Táborem

Tachov - Republikové soutěže ve fotbalu byly rozlosovány, sportovní ředitel FK Tachov P. Móži je spokojený. 

Fotbalisté Tachova vstoupí do divizní soutěže jako nováček domácím utkáním s Táborem. Brány „divizního“ stadionu se poprvé otevřou v sobotu 13. srpna. V Praze o tom rozhodl sobotní los republikových soutěží. Letošní losovací aktiv byl ve znamení velkého pohybu mužstev.
Převážně z ekonomických důvodů došlo k nečekaným přesunům. Tachované se tak v divizi utkají třeba s FC Rokycany, svým největším soupeřem v boji o druhé místo v krajském přeboru. Rokycanští postoupili pro nezájem některých klubů, jako byl třeba vítěz přeboru Chrást, z třetího místa. Spokojenost s losem nezakrýval sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.
„My chtěli sedmičku, tu jsme dostali přidělenou, takže v tomto směru se zadařilo. Soutěž zahajujeme doma s Táborem, utkají se dvě města s husitskou historií. Škoda ale, že to není v termínu historických oslav. Ty jsou o týden dříve,“ posteskl si ředitel, který potvrdil, že Tachované budou hrát divizi se svými odchovanci. „Ekonomika je taková jaká je a všechna mužstva se musí uskromnit. Bylo to vidět i při letošním losování, kdy některé kluby účast v divizi doslova vzdaly. Stávající kádr našeho mužstva zůstává pohromadě, do přípravy nastoupí také hráči, které máme na hostování v různých klubech,“ vyloučil cestu drahých nákupů či hostování sportovní ředitel. Tachované budou hrát svá domácí utkání vždy v sobotu v úřední začátek, což v úvodních kolech znamená v 17 hodin.
A jak vidí vyhlídky Tachova ředitel FK? „Vzhledem ke změnám a velkým přesunům mužstev nebudeme v divizi jediný nováček. Myslím si, že bychom měli hrát tentokrát důstojnější roli. Také se snad nemůže stát to, co nás potkalo před rokem. Tak velkou marodku jsem ještě nezažil. tenkrát to hrálo velkou roli při našem sestupu. Věřím, že se v nadcházejícím soutěžním ročníku budeme pohybovat v klidném středu tabulky a vyhneme se příčkám, které by znamenaly boj o záchranu,“ je optimistou Móži.
Autor: Miroslav Dolejš