Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALValná hromada ČMFS Praha

Národní Dům v Praze  na Smíchově byl v neděli 26. června dějištěm valné hromady Českomoravského fotbalového svazu. Program 13. Valné hromady ČMFS v Národním domě v Praze na Smíchově zahájil předseda ČMFS Ivan Hašek, který ve svém vystoupení stručně zhodnotil dvouleté období, kdy stojí v čele českého fotbalu. Formuloval ji jako období 3P: Peníze - Prestiž - Personální změny. Personální změny na svazovém sekretariátu přinesly podle předsedy 10% úsporu financí. Do fotbalu se povedlo přivést nové lidi a také firmy, jako například Ondrášovku, generálního partnera pohárové soutěže. 
Prestiž získává český fotbal na mezinárodním poli. Zejména v rámci UEFA a rovněž na poli sportovním. "Česká republika jako jediná dokázala letos postoupit na evropský šampionát všech tří juniorských reprezentací - sedmnáctky, devatenáctky a jedenadvacítky," připomněl Ivan Hašek fakt, který může českému fotbalu závidět celá Evropa.
Nejdéle mluvil svazový předseda o finanční situaci českého fotbalu. "Poprvé v historii hospodaří ČMFS s vyrovnaným finančním rozpočtem, který není zavislý na úspěšných výsledcích reprezentace na evropských či světových šampionátech," vyzdvihl Hašek.
Přispěly k tomu nejen už zmíněné úspory na svazovém sekretariátu a získání nových sponzorů, ale také vyšší zisk z prodeje TV práv z ligových a reprezentačních zápasů. "Pětkrát víc peněz než v minulosti dostává český fotbal z UEFA," dodal předseda. "Bylo by velkou chybou nevyužít finanční podporu až 150 milionů korun od UEFA pro výstavbu nového sídla ČMFS v Lipencích," řekl dál Hašek.
V závěru svého vystoupení Ivan Hašek apeloval na delegáty valné hromady, aby přijali nové stanovy ČMFS. "Bez jejich přijetí nemá fotbal právo žádat společnost o jakékoli finanční příspěvky," zdůraznil.

Jedním z hlavních bodů bylo schválení nových stanov, které byly zastaralé. Ty delegáti schválili jednomyslně. Tím se mění i název z ČMFS na Fotbalovou Asociaci České republiky. Domažlický okres na Valné hromadě zastupoval jediný klub Jiskra Domažlice prostřednictvím svého prezidenta Jaroslava Ticháčka: "Jedním z bodů bylo nahrazení nezvěstného člena výkonného výboru Miroslava Kříže. Na jeho post byl zvolen Dušan Svoboda z AC Sparta Praha, který zároveň opustil místo šéfa ligového shromáždění. Šéfem ligového shromáždění a  zároveň členem výkonného výboru byl zvolen František Hrdlička (FK Teplice). Další kdo rezignoval na svoji funkci ve výkonném výboru byl kontraverzní Milan Haškovec, místo něhož byl zvolen poslanec parlamentu ČR Josef Tancoš (Baník Most). Za první a druhou ligu  byl do VV zvolen majitel mistra Gambrinus ligy Viktorie Plzeň Tomáš Paclík, což pro náš region je velmi dobré," řekl Jaroslav Ticháček. Podle jeho dalších slov byla Valná hromada velmi dobře připravena.  Vedl ji místopředseda svazu Jindřich Rajchl, jednání mělo řád a spád. Když už se zdálo, po tři a půl hodinách že bude hromada dovedena do úspěšného konce tak si vzal slovo současný předseda Ivan Hašek a oznámil, že odstupuje ze své funkce. "V sále nastalo hrobové ticho, protože si myslím, že to nečekal vůbec nikdo a nepříjemně překvapeni byli samotní nejbližší spolupracovníci Haška," popisuje pocity Ticháček. Pro Asociaci to znamená, že do tří měsíců proběhne mimořádná Valná hromada, která bude mít za úkol zvolit nového předsedu, což jak se zdá nebude vůbec jednoduché. "Žádná konkretní jména nepadla. Je to podle mého názoru velká škoda, že pan Hašek odchází, protože pozvedl strukturu svazu a sehnal mnoho finačních prostředků v době, kdy byla krize, byl u zrodu nových stanov a nového názvu," dodal Ticháček.

 

Jiří Pojar 

Na prvním snímku Jiřího Pojara je místopředsda svazu pan Miroslav Kříž, momentálně nezvěstný a bývalý předseda představenstva FC Viktoria Plzeň
Na druhé fotce je abdikující předseda ČMFS nově České fotbalové Asociace, Ivan Hašek.