Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTachovsko: I přes dva excesy to byla celkově úspěšná sezona

Vystoupení zástupců Tachovska ve fotbalových soutěží kraje lze hodnotit v této sezoně jako velmi úspěšné. A kdyby nebylo dvou excesů mohlo být přímo vynikající.

První šok přišel z Rozvadova, kde po podzimní části „ztratilo“ vedení klubu „nervy“ a překvapivě odhlásilo mužstvo z krajského přeboru. Další kaňkou, která je hodně čerstvá, je „selhání“ bafuňářů J. Bezdružice, kteří za neoprávněný start hráče v posledním zápase sezony připravili Jiskru o postup. I přes tyto dva, až těžko nepochopitelné zkraty, se ale mohou příznivci fotbalu na Tachovsku radovat.

Do vyšších soutěží postoupila tři mužstva. Z 1. B třídy se do 1. A třídy probojovala Sparta Dlouhý Újezd. Přimdský Tatran i v této sezoně šel výše a tentokrát do 1. A třídy. Třešničkou na dortu může být pro „naše“ fanoušky postup FK Tachov do divizní soutěže. Příslibem je také účast TJ Chodský Újezd v 1. B třídě. Mužstvo má velkou perspektivu a tato soutěž pro ni nemusí být v dalších sezonách konečná. „Dufkovo hoši“ tak střídají Kostelec, jenž po dvou letech sestupuje zpátky do okresu, což je velká škoda. V 1. B třídě tak bude mít okres tři zástupce (Rozvadov, Chodský Újezd a Bezdružice). O třídu výš to budou Sparta Dlouhý Újezd a Tatran Přimda, v divizi pak Tachov.

Dobře se to píše a jistě i dobře čte. Říká se, že se má člověk (fotbalový příznivec) spokojit s málem, ale nemohu se zbavit dojmu, že tentokrát jsme mohli a měli mít na Tachovsku ještě více. Bafuňářské zkraty v Rozvadově a v Bezdružicích už dále nekomentuji. I tak se už ale fotbalová veřejnost zásluhou dalších klubů může těšit na příští sezonu. Přejme si, abychom zastoupení v soutěžích když ne rozšířili, tak alespoň udrželi.

Autor:
František Hlas