Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFarma Dynama ve Strakonicích

Jižní Čechy - Český Krumlov ze druhé příčky do divize. 

K tomu, co Deník zmínil před časem v exkluzivním rozhovoru s generálním manažerem a novým trenérem Dynama Jiřím Kotrbou, opravdu došlo. Vedení klubu se nakonec rozhodlo pro letošní sezonu nepřihlásit juniorku do III. ligy.

„Vedení klubu se domluvilo se zástupci SK Strakonice na užší spolupráci a z toho důvodu nepřihlásilo vlastní soutěž pro béčko a Strakonice se díky této dohodě stanou naším farmářským klubem,“ potvrzuje výkonný ředitel Dynama Radim Šupka, dle něhož většina hráčů z minulé soupisky B-týmu půjde na hostování do II. ligy a zbylí tři čtyři hráči přejdou právě do nově zřízeného farmářského klubu. „V něm mohou hrát i hráči širšího kádru prvoligového áčka. Úplně stejně, jako tomu bylo se současným béčkem.“

„Činnost béčka jsme vlastně jen na rok přerušili,“ připomíná prezident Dynama Radomil Procházka, že v příštím roce se má hrát nově vytvářená soutěž juniorských celků ligových klubů. „A v ní samozřejmě bude hrát i naše juniorka,“ dodává prezident klubu. „Základ našeho týmu pro tuto soutěž juniorek vytvoří nynější hráči ročníku 93, které doplní ti nejlepší dorostenci,“ podotýká Radim Šupka a dodává, že tyto změny by měly vést k ještě efektivnějšímu přechodu nadějných mladých hráčů do A-týmu Dynama.

„Myslím, že ve Strakonicích posílíme i trenérský kádr,“ říká prezident Procházka, ale na zmínku, že údajně nabídku dostal i Jindřich Dejmal, jen pokrčil rameny: „Je to možné, to je věc klubového managementu. Vím jen, že padlo také jméno Martina Leštiny.“

Stažení přihlášky B–týmu Dynama ze třetí ligy nebylo jedinou změnou, týkající se jihočeských fotbalových klubů.

Na divizi se mohou těšit fanoušci v Českém Krumlově, jehož fotbalisté sice skončili v krajském přebozu až za Čížovou, nakonec ale i ze druhé příčky postupují. „Jakmile se nám ta možnost naskytla, hned jsme svolali mimořádný výbor, na kterém jsme se po důkladném zvážení všech kladů i záporů nakonec rozhodli na nabídku jít do divize kývnout,“ objasňuje sekretář krumlovského Slavoje Zdeněk Šváb, dle něhož misky vah převážilo sportovní hledisko. „Po fotbalové stránce nás v kraji nikdo nepřehrál, takže si hráči našeho mužstva postup do divize určitě zaslouží,“ dodává Šváb.

Ke změnám došlo i v soutěžích JčKFS. „Místo Krumlova jde do kraje Rudolfov a za něj si v I. A zahraje Planá. Do I. A jde taky Nová Bystřice, protože Branice chce hrát jen I. B,“ sdělil sekretář KFS Vladimír Eibl a dodal, že z Táborska navíc postupují Tučapy a z okresů dále Větřní místo Kájova a Sepekov místo Milevska C.

Autor:
Bohumil Ortman