23 24 25 26 27 28 29
30 31

Z Rokycanska.

Rokycany potopily Staňkov

ROKYCANY - Závěr fotbalových soutěží přináší vždy množství nečekaných výsledků. Také v těchto dnech se sdělovací prostředky předhánějí  v informacích o neuvěřitelných debaklech mužstev na různých stupních.
V přeboru Plzeňského kraje se Rokycany potkávají v posledních kolech s týmy, ohroženými sestupem. Muži FC berou tyto duely s plnou vážností, což potvrdili i na Chodsku. Porazili Staňkov na jeho hřišti 2:0, když v půli byl stav bezbrankový.
Půle bez gólů
Hosté působili od začátku lepším dojmem. Tlak vyústil  v Kučerovu střelu vedle tyče, Mochňákův únik (zastavili ho zadáci) a v dělovku Tobrmana, kterou vyškrábnul gólman na roh. Kolem dvacáté minuty zahrozil Mraček, ovšem oba jeho pokusy skončily rohovými kopy.  Staňkovští reagovali sporadicky, Vild se mezi tyčemi zapotil pouze jednou.  Také závěr poločasu se odehrál v režii Rokycan. V šancích – bohužel neproměněných – se ocitli Tobrman, Papáček, Schveinert nebo Kučera.
Kučera se dočkal
Hned po obrátce  Mraček zahodil další příležitost, ale bylo jen otázkou času, kdy se FC dočká.  V 55. minutě se aktivní Kučera orientoval perfektně a jeho ránu k tyči zastavila až síť – 0:1.  Protivník  opticky ožil, jenže zadáci FC ho k ničemu nepustili. Mraček v 63. a 67. minutě obešel vše, co mu stálo v cestě, střela však skončila vždy v autu.  Kombinační hra Rokycan byla pro Staňkov neřešitelným rébusem  a v 75. minutě klesl soupeř definitivně do kolen. Mraček zatáhl míč po levé straně, našel Schveinerta a jeho dělovka z dvaceti metrů znamenala druhou branku FC!  Finále už bylo pohodové  výjimkou tří žlutých karet pro rokycanské provinilce. Sudímu Schneiderovi na to stačilo pouhých pět minut!
Staňkovští tedy musí  počítat s hrozbou sestupu nebo baráže (kopou nyní v Přešticích), zatímco Rokycany usilují o pomyslný bronz.
Sobota: Klatovy B
Poslední kolo se v Husových sadech týká střetnutí Rokycan s rezervou divizních Klatov. Hosté jsou předposlední a jejich motivace je tím pádem jasná. Rokycany však myslí na konečnou třetí příčku a v sobotu 16. června od 17 hodin se s věrnými fanoušky hodlají rozloučit vítězstvím!