10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dynamo postupuje do krajského přeboru

Horšovský Týn – Poslední kolo definitivně rozhodlo o pořadí na prvních čtyřech místech I. A třídy. Zatímco jistotu měly Horažďovice, které v Horšovském Týně bojovaly už „jen“ o titul jarního mistra, domácí Dynamo muselo zvítězit, aby zůstalo ve hře o přímý postup do krajského přeboru. O druhém přímém postupujícím se rozhodovalo v Klatovech. Tamní SK 1898 neponechal nic náhodě, porazil Nepomuk 4:1. Rozhodnutí mělo padnou v nedělním utkání Jiskra Domažlice B - Chotíkov. Vítězství „Benfiky“ znamená, že Dynamo H. Týn postupuje přímo a Chotíkov jde do baráže.

Dynamo H. Týn - FK Horažďovice 4:3 (2:0)
Utkání začalo dobře pro domácí. Již v 5. minutě poslal Šindelář kolmicí dopředu Lukáše Roma, který centroval na nabíhající hráče Dynama, ale místo nich poslal míč do vlastní sítě hostující Čadek, který nechtěně tečí přeloboval vlastního brankáře Kozlíka – 1:0.

V 11. minutě musel domácí gólman Věneček na dvakrát krýt tvrdou Beránkovu střelu z volného přímého kopu. Minutu na to Rom dostihl malou domů hostí, ale v tísni poslal míč vedle branky Horažďovic. V 19. minutě stálo štěstí na straně hostů. Jan Kokštejn poslal míč na volného Roma, který byl v ostrém úhlu, a proto volil zpětnou přihrávku na Svobodu. Jeho střela sice překonala hostujícího gólmana, kterého však na čáře zastoupil Stulík. Míč nejprve vyrazil na tyč a po odrazu zpět do pole.

Dvě minuty poté se ocitl horažďovický Jiřík sám před Věnečkem, ale ten jeho hlavičku bravurně zneškodnil. Utkání mělo spád a oboustranná ofenzivní hra se musela divákům líbit. Pak přišla nádherná akce Lukáše Roma ve 38. minutě. Od půlící čáry postupoval sám, obešel Křivance, Stulíka i Čadka a podél bezmocného Kozlíka zvýšil – 2:0. Dobrou šanci měli domácí ještě ve 40. minutě, kdy Šindelář poslal dlouhý centr na Kokštejna, ale ten hlavou na míč nedosáhl.

Do druhého poločasu se nastupovalo za sílícího deště. Nutno dodat, že hráči si uvědomovali, že je to pro hosty určitě poslední utkání sezony, naopak domácí měli v podvědomí dvě barážová utkání. Ani to jim nezabránilo v dotahování akcí až do konce. Ukázkou byla 51. minuta, kdy Lukáš Rom vyslal dopředu Svobodu. Ten se uvolnil na brankové čáře a poslal míč na nabíhajícího Kokštejna, který poslal míč pod břevno hostujícímu gólmanovi – 3:0.

Pět minut nato Svoboda po samostatné akci zvýšil na 4:0. Vedoucímu mužstvu tabulky hrozil debakl. Ten však pomohla zažehnat domácí obrana, která v 59. minutě dala příliš prostoru Mičkalovi a ten šanci využil 4:1. Následující minuty měli domácí hru pod kontrolou, ale poslední minuty zápasu přinesly hostům zkorigování výsledku. Nejprve to byl opět Mičkal, kterého nechala obrana v 86. minutě zcela samotného před Věnečkem. A aby si domácí uvědomili, že utkání končí až závěrečným hvizdem rozhodčího, dostali ještě třetí branku, když po rozehraném rohovém kopu hostující Stulík hlavou uzavřel skóre na konečných 4:3 pro Dynamo.

Dynamo H. Týn: Věneček - Bešta, Staroba, Novák, Venta - Rom, Kokštejn Jan, Kordule (81. Šperl), Šindelář - Svoboda (80. Mathauser), Jakub Kokštejn.
Horažďovice: Kozlík (63. Macoun) - Čadek, Koc, Stulík, Greger - Mičkal, Cihlář, Juda, Beránek (63. Forman) - Křivanec, Jiřík.

Rozhodčí: Lego, Malinčák, Čermák, delegát Langmajer. ŽK 2:1. Diváků: 83.

Autor: Deník/ Václav Tauer