11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Klatovy smetly Nepomuk a jsou ''v kraji''

Klatovy – Přímý postup do krajského přeboru v sobotu vybojovali fotbalisté SK Klatovy 1898, když v posledním kole 1. A třídy přesvědčivě porazili FK Nepomuk 4:1.

Klatovy - Nepomuk 4:1

První střelu si připsali hned v 1. minutě hosté, pokus Švece ze střední vzdálenosti však domácího gólmana Chaluše nepřekvapil. Poté už se celý zápas odehrával v režii domácích. V 6. minutě nestačil nepomucký brankář Wallenfels reagovat na střelu Hanzlíka a Klatovy vedly 1:0.

V 9. minutě neprošla do branky hostů ani střela Hanzlíka ani dorážka Skaly, o minutu později hlavičkoval Hanzlík v pádu po přihrávce Jiřího Matějky těsně mimo. Ve 13. minutě hosté se štěstím odkopli míč do autu poté, kdy jej těsně před jedním z klatovských útočníků Wallenfels neudržel. V 16. minutě střílel nad domácí Daniel Matějka, v 19. minutě skončila nad bránou hostů střela Mészárose, ve 23. minutě odvrátili hosté hlavičku Hanzlíka na roh.

Ve 26. minutě konečně tlak domácích přinesl druhý úspěch, když se po rohovém kopu ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval klatovský kapitán Vítovec. O čtrnáct minut později se domácí radovali potřetí, když Wallenfels nedosáhl na přesně umístěnou střelu Jiřího Matějky těsně pod břevno.

Počtvrté domácí udeřili po přestávce. Hanzlík v 58. minutě v úniku „mazácky“ obešel brankáře hostů a do prázdné brány pohodlně zvýšil už na 4:0. Druhý poločas se pak dohrával už ve volnějším tempu, do vážnější šance však pustili domácí fotbalisté Nepomuk až v samém závěru. V 88. minutě snížil Václav Švec na 4:1, v 90. minutě pak mohl ten samý hráč přidat druhý gól, domácí bránu však těsně minul.

Domácí tedy v tabulce 1. A třídy skončili na 2. místě s 63 body za Horažďovicemi a po roce se vrátí do krajského přeboru. „Je to obrovský úspěch. Celou sezonu nás pronásledovala zranění, prakticky jsme neodehráli dvě utkání za sebou ve stejné sestavě. Kluci se vydali ze všech sil, hráli jsme i pěkný fotbal a hlavně bojovností jsme to zlomili a myslím, že do krajského přeboru se vracíme naprosto zaslouženě. Dnes bylo vidět obrovské nasazení, bylo vidět, že kluci chtějí rozhodnout doma. Byli jsme lepší ve všech směrech, technicky, pohybově, střelecky. Dnes se naplno ukázalo, že kluci mají na to, aby hráli vyšší soutěž,“ nešetřil po utkání chválou klatovský trenér Lubomír Vašica.

SK Klatovy 1898 – FK Nepomuk 4:1
Poločas: 3:0. Branky: 6. a 58. Hanzlík, 26. Vítovec, 40. Matějka J. – 88. Švec V. Rozhodčí: Kafka – Hodek, Sladký. ŽK: 1:3. ČK: 0:0. Diváků: 290.

Sestava Klatov: Chaluš – Homolka, Ulrych (32. Vacovský), Mészáros, Veselka, Skala (76. Kotáb), Vítovec, Janda, Matějka D. 58. Brož), Matějka J., Hanzlík (62. Votípka).

Autor: DENÍK/David Kojan