Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBafuňáři připravili Bezdružice o postup

Bezdružice - Ve velkou ostudu, pro neskutečný amaterismu bafuňářů Jiskry, založený na podvodu, se změnilo poslední vystoupení bezdružické Jiskry v soutěži. Situace v plzeňském fotbale vykrystalizovala až tak, že i druhé místo zaručovalo Kohoutům přímý postup do I.A.třídy. mBohužel se finále celoročního snažení hráčů na domácím hříšti proměnilo ve frašku a o postupu i přes vítězství si mohou nechat jen zdát. 

Samotný zápas se od počátku nevyvíjel pro Jiskru příznivě. V úvodu sice zahrozil Komárek, ale první gólovku pro soupeře „vypracoval“ Sládek. „Přenechal“ Peterkovi balon a ten pohodlně zavěsil – 0:1. Domácí to neporazilo a k obratu v zápase zavelel Kalista. Naběhl si na kolmici Korynty, lobem přehodil gólmana hostů a o tyč vyrovnal- 1:1. První čtvrthodinku zakončil nádhernou šibenicí ze třiceti metrů Korynta - 2:1. Béčko ZČE přijelo s mladíky, většinou dorostenci, kteří fotbal umí. Jejich kombinační hra dělala Kohoutům problémy, ale ti měli v brance Berana. Vychytal Sebránka a bravůrně vytlačil trestný kop Petnika. Jiskra po půlhodině opět zabrala a Komárek s Kalistou několikrát zahrozili. Prosadil se až Komárek, který dostal ideální přihrávku do sprintu a nezaváhal – 3:1.

Do kabin tak odcházeli Kohouti natěšení na dobrý výsledek. Bohužel jejich naděje splaskly vzápětí. Hosté si vyžádali konfrontaci hráčů Jiskry. Rozhodčí sice nezjistil žádné pochybení, ale soupeř ano, s tím, že se vše dohraje u zeleného stolu. Druhá půle se odehrála téměř jen z povinnosti. Na hřišti se začalo zbytečně jiskřit a střelec branky Peterek si vykoledoval červenou kartu. Rozhodčí tahal jednu žlutou kartu za druhou a všichni si přáli aby už zápas skončil. V samém závěru pak hosté ještě využili dalšího zaváhání z formy hrajícího Sládka, který bohorovně přihlížel, kterak Škarda pohodlně hlavou zakončil protiútok hostí – 3:2.

Oslavy postupu, který v tu chvíli visel hodně vysoko, spíše v nedohlednu, byly velmi rozpačité a fanoušci Kohoutů byli velmi rozladění. Kdo zažil oslavy po barážích před lety se musel tentokrát jen zastydět.

Po utkání se dlouho řešil neoprávněný start hráče Mižára. Rozhodčí a kapitáni obou mužstev měli v kabině rozhodčích ,včetně „Mižára“, jednání o jeho neoprávněném startu. Vše pak měla vyřešit STK v Plzni hned v pondělí, kam si všechny aktery předseda STK pozval. STK na svém jednání dala za pravdu hostím a utkání zkontumovala. Jiskra tak spadla na třetí místo a postup darovala fotbalistům Žihle. Disciplinární komise pak vynese tresty a jistě i pokuty na svém jednání.

J. Bezdružice – ZČE Plzeň B 3:2

Poločas: 3:1. Branky: Korynta. Kalista, Komárek – Peterka, Škarda. Rozhodčí: Ulrych. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (62. Peterek). Diváci: 80.

Jiskra: Beran – Bastl, T. Blažek, Kadeřávek, Filip, Korynta, Sládek, Mižár, T. Blažek, Komárek, Kalista (70. Maroušek).


Autor: Deník/ Václav Tauer