11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

J. Domažlice - FK MAS Sezimovo Ústí B 3:0 (2:0)

V posledním divizním kole této sezóny hostil postupující celek Jiskry Domažlice osmé mužstvo tabulky – rezervu druholigového Sezimova Ústí. Domácí, zbavení nervozity byli po celou první půli aktivnějším týmem a zaslouženě získali dvoubrankový náskok. V úvodu druhého dějství, deštěm vytrvale skrápěného trávníku, převzali aktivitu hosté, ale domácí hru po čtvrthodině vyrovnali a tak se i zápas dohrál.
První šanci měli domácí ve 4. minutě, ale Staněk hlavou, po Leitlově rohovém kopu mířil z malého vápna vedle levé Slavíkovy tyče. O chvíli později se do brejku dostal na druhé straně Prášek, ale křižující Tesař mu stačil skluzem před šestnáctkou míč vypíchnout. V 8. minutě nedosáhl na Leitlův centr zprava nabíhající Havlíček, na druhé straně střílel z 22 metrů nad Mlezivovu branku hostující Nenička a vzápětí si domácí gólman poradil s Pavličkovým pokusem z 23 metrů. Když pak Mužíkův tr. kop srazili hosté na roh, přišla 20. minuta a v ní Bezděkův průnik po pravé straně zakončený centrem, který host srazili na další roh, který zprava rozehrál Leitl přesně na hlavu Bauera a ten se z malého vápna trefil k levé tyči – 1:0. Hned po rozehrávce hostů vybojoval ve středu hřiště míč Mužík, zatáhl jej před šestnáctku soupeře, přistrčil nabíhajícímu Hulinovi, kterého zastavil jeden z hostujících zadáků, míč se odrazil k volnému Havlíčkovi a ten se z 10 metrů trefil pod „víko“ – 2:0. Ve 23. minutě skončila slibná akce domácích nepřesnou Havlíčkovou přihrávkou na nabíhajícího Leitla a na druhé straně stačil po průniku Fischera jeho střelu z 18 metrů zblokovat Tesař na roh. Hosty druhá branka nabudila a tak zazlobili i v 26. minutě, kdy po Horkově centru mířil hlavou nehlídaný Fischer z 8 metrů vedle a ve 32. minutě musel předvést Mleziva perfektní zákrok, aby vytlačil míč, směřující po Pavličkově střele z 20 metrů do jeho pravé šibenice, na roh. Po jeho rozehrání vznikla před domácí brankou mela, ale nakonec se k odraženému míči dostal Mleziva a zachytil jej. Domácí se vrátili dohry ve 35. minutě, kdy rozehrál tr. kop zprava ze 30 metrů Bauer, u vzdálenější tyče jej vrátil před branku přes hlavu Havlíček, ale s Hulinovou nedůraznou hlavičkou si Slavík poradil. O dvě minuty později se do brejku dostal domácí Bezděk, ale vybíhající Slavík stačil jeho technickou střelu ze 14 metrů tečovat na roh. Po Leitlově rozehrání a hlavičce Bauera stačil hostující zadák míč odvrátit z brankové čáry. Když si pak se slabou střelou Brůžka poradil Mleziva, šlo se do kabin.
Do druhé půle nastoupili hosté aktivněji. Nejprve si sice musel Slavík poradit s Havlíčkovou střelou ze 20 metrů, ale na druhé straně musel Mleziva vyrazit Holubovu střelu a domácí míč odvrátili na roh. Poté Slavík zachytil míč před nabíhajícím Bezděkem a v 56. minutě pronikl po levé straně hostující Nenička, na jeho centr si naskočil Fischer, ale hlavou z malého vápna mířil nad domácí branku. Poté musel další centr hostujícího Neničky vyboxovat Mleziva, aby po hodině hry vytáhl pěknou Holubovu střelu z 22 metrů nad břevno své branky. Domácí se probudili v 66. minutě, kdy se pěkně po levé straně prodral Bárta, uvolnil se našel nabíhajícího Havlíčka, ale jeho přihrávku hosté odvrátili na roh. Ten rozehrál zleva Leitl, nejvýše vyskočil střídající Hartl a hlavou ze 4 metrů zvýšil na 3:0. V 75. minutě našel centrem domácí Bezděk nabíhajícího Hartla, ale jeho pokus z 20 metrů Slavík vyrazil. V 76. minutě si střídající domácí brankář Lorenc poradil s technickou střelou Pavlička a o dvě minuty později měli domácí štěstí, protože pronikající Prášek obešel vybíhajícího Lorence a vracející se Tesař mu stačil v poslední chvíli míč, před odkrytou brankou, ukopnout. V 81. minutě minul Mužík hostující branku a vzápětí stačil brankář Slavík skluzem odvrátit Staňkův centr těsně před nabíhajícím Hartlem na roh. Ten rozehrál zprava Mužík, v nastalém zmatku před brankou hostů se k míči dostal Bauer, ale jeho střelu hosté odvrátili. Na druhé straně neudržel Lorenc rohový kop Brůžka a vše skončilo rohovým kopem. Pět minut před koncem našlápl k brejku domácí Havlíček, ale místo přihrávky na volné spoluhráče volil střelu z šestnáctky a minul pravou tyč vybíhajícího Slavíka. V 88. minutě zahrál krátkou „malou domů“ domažlický Tesař, míč doběhl Holub, ale jeho střelu zleva z 10 metrů Lorenc vyrazil, míč směřující do odkryté branky odvrátil Bauer, trefil však jen soupeřova útočníka a teprve teď stačil Lorenc odražený míč pevně zachytit. Když se v 90. minutě nepodařilo domácím nic vytěžit ze závaru před Slavíkovou brankou, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Peška a vypukla oslava domažlického postupu do České fotbalové ligy.
Jiskra Domažlice: Mleziva (69. Lorenc) – Staněk, Tesař, Bauer, Bárta – Leitl (64. Hartl), Šámal, Hulina, Mužík (86. Cihlář), Havlíček – Bezděk. Trenér: Zdeněk Michálek.

Před 560 diváky řídil rozhodčí Pešek, hráno bez karet.

Branky: 21. Bauer, Havlíček, 67. Hartl.