19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Domažlice vyhrály v Třeboni a jsou v ČFL !!!

Třeboň

V neděli 12. června se v 6.00 hodin vydali fotbalisté Jiskry Domažlice do Třeboně, kde nastoupili v 10.30 hodin  v rámci 29. kola divizní skupiny A proti místní jmenovkyni Jiskře Třeboň.

Obě mužstva před utkáním řešila odlišné starosti. Domácí kteří byli s 29. body na předposledním, sestupovém místě ještě živili naději na záchranu - Domažlicím z tohoto duelu stačilo uhrát pouhý bod, který jim zaručoval titul mistra divizní skupiny A. Trenéři Domažlic postrádali nemocného středopolaře Jiřího Bártu.

Jiskra Třeboň- Jiskra Domažlice 0:3 (0:2)

V deštivém počasí si od začátku hosté vynutili tlak na hřišti i v hledišti. První branku přinesla 15. minuta kdy se k balonu dostal Petr Mužík, vysunul do šestnáctky naběhnuvšího Tomáše Bahledu a ten obstřelil z osmi metrů brankáře domácích Jakuba Skálu - 0:1. Domažlice byly aktivní a domácím se proti jejich výborné kombinační hře špatně prosazovalo. V 26. minutě se do brejku dostal Lukáš Bezděk, kterého stíhal domácí hráč Ondřej Procházka. Ten ho v šestnátce fauloval a rozhodčí Aleš Šob okamžitě nařídil pokutový kop. Bezpečně jej proměnil Milan Braun a zvýšil na poločasových 0:2. Ve druhém poločasu se hned v úvodu trefil hlavou po rohovém kopu Luďka Leitla kapitán Michal Tesař a upravil na konečných 0:3. Domácí zahrozili trestným kopem Tomáše Leštiny, se kterým si gólman Martin Mleziva poradil. V 76. minutě nahrál před bránu hostů Mužík a střela Juraje Donka těsně minula branku domácích. Po závěrečném hvizdu vypukly na trávníku oslavy skvělého zaslouženého vítězství Jiskry Domažlice. Třeboň po letech opouští divizi a příští rok bude účinkovat v krajském přeboru jihočeského kraje.

V posledním 30. kole nastoupí Jiskra Domažlice proti aktuálně osmému Spartaku MAS Sezimovo Ústí, v sobotu 18. června již v 15.00 hodin na stadionu Střelnice. Fotbalisté Jiskry zvou širokou, nejen fotbalovou veřejnost na oslavy tohoto historického úspěchu.

Sestava Jiskry Domažlice: Martin Mleziva - Jakub Strejc (65. Kamil Staněk), Michal Tesař, Marek Bauer, Pavel Cihlář - Petr Mužík, Milan Braun (60. Jiří Šámal), Luděk Leitl, Juraj Donko, Tomáš Bahleda (70. Jan Havlíček) - Lukáš Bezděk Trenéři: Zdeněk Michálek, Erhardt Breu, Pavel Wolf.

Sestava Jiskry Třeboň:  Jakub Skála – Ondřej Procházka, Jan Pintér, Stanislav Peterek, Jiří Houdek – Tomáš Maxa, Tomáš  Leština, Jakub  Janoušek, Martin Raček (80. Tomáš Skála) – Jaroslav Příhoda (60. Petr Wolf),  Pavel Svoboda. Trenéři: Petr Skála a Marcel Tomášek, Otakar Matouš.

Rozhodčí: Aleš Šob - Zbyněk Novotný, Leoš Slavíček.

Delegát: Zdeněk Krejčí, ŽK:0:0, 230 DIVÁKŮ.

Text a fotografie: Jiří Pojar