Kalendář

<< červenec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSmutné loučení za výbornou sezónou - trenér Ivan Kovács v Klatovech končí.

Pavel Hochman

Dlouho si brousili zuby na postup do ČFL, což by byl největší úspěch ve stodeví­tileté historii klatovského fot­balu. Poslední dva zápasy však svěřencům Ivana Kovácse ne­vyšly. Klatovští prohráli na Vyšehradě 0:1 a soutěž uzavře­li sobotní porážkou doma se Strakonicemi 0:2. A na posun výš mohli zapomenout.
„Prohra s Vyšehradem za­nechala na hráčích stopy, hrá­li jsme v útlumu,“ přiznal po posledním utkání trenér Ivan Kovács.
Přesto se jeho svěřenci nemuseli loučit tak smutně. Dvě šance spálil Hanzlík a udeřilo na druhé straně. Klatovy zahrávaly roh, ale jen nastartovaly brejk hostů. Míč prošel mezi stopery k P. Káníkovi, který obešel i gól­mana Míčku - 0:1.
Snaha Klatov byla dál bez­zubá. Čtvrt hodiny před kon­cem se přes Koppa prosadil Dolejš a jeho přihrávku poslal patičkou do sítě Glazunov - 0:2.
„Porážka mě mrzí hlavně kvůli divákům. Chtěli jsme se rozloučit výhrou, ale chápu zklamání hráčů ze zmařeného postupu. Už v poločase věděli, že Vyšehrad vede 2:0 a Strako­nice toho využily," vysvětluje klatovský trenér.
V loňském roce Klatovy předběhla rezerva plzeňské Viktorie s Chebem, letos jen Vyšehrad. Přesto trenér Ivan Kovács u mužstva po dvou le­tech končí.

„Sám jsem řekl, že nechci dál pokračovat. Navázat na třetí a druhou příčku, což lze považovat za úspěch, by už by­lo složité. Musí přijít někdo ji­ný," dodal Ivan Kovács.