13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Dvě trefy Roháče zajistily Spartě tři body

Šlágrem kola 1. B třídy skupiny A byl zápas druhé Sparty se třetím Klenčím. Domácí po jasné převaze, hlavně v prvních čtyřicetipěti minutách, zvítězili brankami Roháče 2:0.

Hned v úvodu pálil domácí Bydžovský, ale střele chyběla přesnost. V šesté minutě chybovala domácí obrana a gólman Mrázek řešil situaci ne zrovna čistým zákrokem a hlavní rozhodčí Bogdan mohl ukázat na značku pokutového kopu, ale nechal pokračovat ve hře. O dvě minuty později se dostal v malém vápně k míči Roháč a podél Sokola rozjásal domácí fandy - 1:0. V 11. minutě se hostující brankář vytáhl, když zabránil druhému gólu svým pohotovým zákrokem. Domácí fotbalisté měli míč v držení a dostali Klenčí pod velký tlak. Zeman, J. Bukva a hlavně Bydžovský měli šancí na dva zápasy, ale skóre se neměnilo. Na druhé straně hosté pohrozili jen v 27. minutě Brašnou a to bylo z jejich strany do půle vše. Jejich herní projev byl velice slabý, vůbec nepřipomínali třetí tým aktuální tabulky. Další šance Zemana a opět Bydžovského, který mohl být hrdinou dne, zůstaly neproměněny. V 39. minutě chyboval rozhodčí podruhé. Tentokráte, nepísknul „penaltový“ faul na unikajícího J. Bukvu. Opět nechal pokračovat ve hře a ukázal jen na roh. V závěrečných vteřinách prvního dějství mířil pouze do boční sítě Bydžovský.

Ve druhé části Sokol reflexivně vyrazil střelu Zemana. Po něm slabě, pouze do rukavic , centroval zleva Roháč. V 56. minutě dostala Sparta výhodu. Roháč přistrčil míč Bydžovskému, ale ten opět nedal. Z protiútoku trefil val domácích Mifek. Sparta v dalších minutách „vypnula“ a Chodové začali „zlobit“. Psotka levačkou těsně minul pravou tyč svatyně Mrázka. V 63. minutě vybojoval míč Bukva, přihrál Roháčovi a ten svým druhým gólem rozhodl – 2:0. Krátce po této brance zazdil opět Bydžovský a nedali ani Pavel Hobza a Bukva, jenž nedoskočil na centrovaný míč Roháče. Střídající Petr Hobza se ocitl před Sokolem v 82. minutě, ale ten ho vychytal. Hosté mohli v závěru snížit Mifkem a střídajícím Čiperou, ale stav se neměnil. Dvě minuty před koncem mohl zkompletovat hattrick Roháč. Jeho slabší rána se šourala do sítě. Její doklepnutí sledoval Zeman, ale byl nešetrně odstaven loktem a hosté odkopli do bezpečí. Tam mohl rozhodčí Bogdan pískat třetí pokutový kop, ale ani tentokráte tak neučinil. Domácí už ve zbývajícím a nastaveném čase si nenechali chytrou hrou sebrat cenné vítězství a tři body.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Největším zklamáním pro mne byla hra soupeře. Ten nic neukázal, my jsme naopak nedali zase mnoho šancí. Do poslední minuty se tak strachovali o výsledek, přestože jsme byli jasně lepším týmem. V utkání měl rozhodčí písknout tři penalty, které byly vidět až snad v Tachově. Hráčům jsem za předvedený výkon a vítězství rád poděkoval,“ zhodnotil šlágr kola domácí trenér Pavel Smolák.

Sp. Dl Újezd - 1. Chodská Klenčí 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 8., 63. Roháč. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 2:1. Diváci: 120.

Sparta: Mrázek - Sňozík (66. Švábek), Stoklasa, Hutta, Bydžovský (74. Petr Hobza), Bukva, Roháč, Houda (78. Tůša), Kabourek, Zeman, Pavel Hobza .