Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDivize: Fotbalová Třeboň vyměnila trenéry

Třeboň - Do svízelné situace se vinou posledních výsledků dostali fotbalisté Jiskry Třeboň, jimž reálně hrozí sestup z divize. Před třemi rozhodujícími duely vedení klubu sáhlo ke změně v realizačním týmu. 

„Dohodli jsme se, že dojde k ukončení angažmá hlavního trenéra Miroslava Čížka a asistenta Jiřího Klimeše,“ sdělil Deníku šéf Jiskry Lubomír Skála a doplnil, že z trenérského tria zůstává jen druhý asistent Otakar Matouš. „Mužstvo od 1. června povedou Petr Skála a Marcel Tomášek,“ odtajnil jména nových koučů šéf třeboňských fotbalistů.

Petr Skála, jenž je v Dynamu asistentem trenéra prvoligového týmu, v Třeboni před časem působil. „Zná prostředí i hráčský kádr a má souhlas od Dynama, že nám v době dovolené hráčů Dynama může do konce divizní sezony trenérsky pomoci,“ vysvětlil Luboš Skála a dodal, že Marcel Tomášek je zkušený trenér, zná divizní prostředí a má i zkušenosti s boji o záchranu.

Petr Skála ví, že ho čeká nesnadná mise. Hodně spoléhá na Tomáška. „My máme oba stejné kompetence,“ podtrhl a ujistil, že „brigádu“ vzal jen proto, že mu osud Třeboně není lhostejný. „Já v Třeboni vyrostl, působil jsem tam a situaci v mužstvu dobře znám. Hraje mi tam syn i synovec, řadu kluků jsem ať v mládeži Dynama, tak v Třeboni trénoval,“ řekl Petr Skála. „Snad naše výpomoc bude mít nějaký efekt,“ doufá.

„Míra Čížek i Jirka Klimeš odvedli v Třeboni kus práce, přesto je situace týmu tři kola před koncem kritická. Jenže žádné posily teď vedení klubu přivést nemohlo, a tak tudíž sáhlo k tomuto řešení,“ přemítal Petr Skála.

„Cílem je vnést nový impulz do týmu,“ zdůvodnil trenérské změny Luboš Skála, podle něhož posun ke spodku tabulky zavinila i zranění hráčů ze základu (Svoboda, Procházka, Malý, Sláma). „Další podoba realizačního týmu a hráčského kádru bude řešena po sezoně s ohledem na to, v jaké soutěži budeme hrát,“ uzavřel Lubomír Skála.

Autor: František Panec