16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Dynamo H. Týn vybojovalo povinné body

Horšovský Týn – K utkání nastoupili domácí s vědomím, že vítězství jim dává možnost vstoupit mezi první čtyři mužstva I. A třídy, mezi kterými se bude rozhodovat o postupu do krajského přeboru. První poločas se hrál za tropického horka, druhý za přijatelné teploty ale jeho průběh přerušila bouřka a kroupy.

DYNAMO JE UŽ ČTVRTÉ. Na snímku z utkání Dynama H. Týn a VD Luby pálí lubský Miroslav Šus přes Nováka na branku.

Dynamo H. Týn - Start VD Luby 4:1 (2:1)
 První čtvrthodina se hrála za mírné převahy domácího Dynama. Akce ze 13. minuty, kdy Rom přihrával volnému Jakubu Kokštejnovi volala po změně skóre. Ta nastala o dvě minuty později, když si tito dva hráči pozice vyměnili. Jakub zatáhl míč po levé straně, přešel přes obránce až k brankové čáře a jeho zpětnou přihrávku poslal Rom poprvé do sítě hostí – 1:0.  O pět minut později ztratil Bešta míč na půlící čáře a hosté mohli z rychlého protiútoku vyrovnat. Přihrávku Čížka však Šůs poslal vedle tyče Věnečkovy branky. Ve 29. minutě viděli diváci krásnou fotbalovou akci. Svoboda poslal uličkou dopředu Šindeláře, ten křížnou přihrávkou hledal nabíhajícího Jakuba Kokštejna. Bylo to na „vysokou nohu“, a tak míč skončil vedle branky hostí. Vzápětí lubský brankář poslal míč z výkopu na Javorského, kterému dopřála obrana domácích dost prostoru. Javorský jej využil a povedenou střelou z hranice pokutového území vyrovnal na 1:1. Domácí zvýšili obrátky a ve 33. minutě šli opět do vedení. Šindelář rozehrál rohový kop na Jana Kokštejna, který míč přizvedl a nabíhající Rom se opět nemýlil – 2:1. Zbytek prvního poločasu proběhl za mírné převahy hostí, ale k vážnějšímu ohrožení Věnečkovy branky z jejich strany nedošlo.
O osudu utkání se rozhodlo na počátku druhého poločasu. V 50. minutě důrazný Svoboda přešel přes Křížka a poslal podél padajícího gólmana míč do sítě hostí – 3:1. Hosté se nezmohli na vážnější ohrožení branky domácího mužstva. Nepomohlo ani dvojnásobné střídání. Naopak střely Roma, Jakuba Kokštejna, Svobody nebo Staroby těsně míjely tyče či břevno gólmana Kalaše. A když už byl překonán, jako v 65. minutě, tak jej na brankové čáře zastoupil Voráček a vyhlavičkoval míč z prázdné branky. V 80. minutě hlavní rozhodčí Homr utkání přerušil pro silný déšť s kroupami. Po pěti minutách přerušení se utkání dohrálo. Další dobré příležitosti měli Rom a Mathauser, ale neproměnili je. Definitivní tečku udělal v 88. minutě domácí Staroba ze standardky. Míč ze značky rohového kopu poslal na hlavu Svobody, který se trefil do šibenice lubské branky. Tím se uzavřelo skóre utkání na 4:1 pro Dynamo a hlavní rozhodčí zápas ukončil.

Dynamo H. Týn: Věneček - Bešta, Staroba, Novák, Venta - Kordule, Šindelář (46. Mathauser), Kokštej Jan - Rom, Svoboda, Kokštej Jakub.

Start Luby: Kalaš - Turner, Křížek, Koželuh (57. Brejcha), Javorský - Juřina, Voráček P. (57. Voráček J.), Pikhart, Šus - Smolík, Čížek.

Rozhodčí: Homr, Langmajer a Pecl. Delegát: Rauch.

Autor: Deník/ Václav Tauer