17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Vendeta vyšla Staňkovu dokonale

Bez zraněného kanonýra Zdeňka Skály nastoupili do zápasu ve Staňkově fotbalisté Sokola Krchleby. Trenér Kubeš vsadil v derby na trojici útočníků, kteří domácím v první půli zatápěli, ale nevyužili šance. Staňkovští pak využili slabší chvilky gólmana Krchleb, a když ve druhé půli hosty opustily síly, zápas v klidu dovedli do vítězného konce.

FK Staňkov – Sokol Krchleby 4:1 (3:1)
 Začátek sousedského souboje byl hodně nervózní a první šanci měli už ve 2. minutě po trestném kopu hosté, ale Ondra Doležal v dobré příležitosti zakončil nepřesně. Hosté sice bojovali, nebezpeční byli zejména z brejků po stranách v podání bratrů Doležalových, ale Staňkovští postupně získávali navrch. V 15. minutě se dostal do zakončení znovu Ondra Doležal, ale gólman Jánský jeho střelu z penalty vyrazil. Domácí šli do vedení v 19. minutě po rychlé akci Bauera a Dostálíka na pravé straně, kterou úspěšně zakončil nabíhající Fillinger – 1:0.  Vzápětí obrana hostů znovu nestíhala, ale Dostálík stoprocentní šanci neproměnil. Ve 27. minutě hosté rozehráli trestný kop na Koriťáka, ten centroval na trio volných spoluhráčů před branku, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Krchleby poté vyrovnaly hru, výsledkem byl o sedm minut později průnik Ondry Doležala, který ze strany přes obránce přihrál dloubákem bratrovi Markovi, ale toho domácí obránci odzbrojili. Ve 37. minutě se z více než třiceti metrů opřel do míče Bauer, gólman Krchleb Chvátal zareagoval špatně a bylo to 2:0. Chvilky uspokojení v domácích řadách však Krchlebští o dvě minuty později využili. Po straně utekl Marek Doležal, přihrál před branku. Na střelu Ondry Doležala Jánský ještě stačil, ale na dorážku Posledního ze závaru už nikoli – 2:1. Jestli hosté doufali ve zvrat, dlouho jim to nevydrželo. Těsně před odchodem do kabin čelil krchlebský gólman Chvátal ve velké skrumáži před sebou dvěma střelám domácích, a dorážku Zahoře už Štverka vykopával z brány – 3:1, což férově přiznal i pomezní Krchleb.

V úvodu druhého poločasu byli hosté už bez Marka Doležala a Koriťáka aktivnější, ale Staňkov po několika minutách srovnal krok a dostal zápas pod kontrolou. Z řady šancí využil už jen jednu. Čtvrtý gól dal Janka, který využil nedorozumění hostující obrany s gólmanem a trefil odkrytou branku – 4:1. Krchlebským, kteří v prvním poločase příkladně bojovali a snažili se favoritovi znepříjemnit život, viditelně ubývaly síly. Nakonec byli rádi, když rozhodčí naposledy pískl do píšťalky.

FK Staňkov: Jánský – Šefčík, Dolejš, Bukovský, Brož (70. Regál) – Dostálík (84. Gabriel), Hrdina, Bauer, Zahoř (59. Výrut) – Fillinger – Janka. Trenér: Milan Kucharič.
Sokol Krchleby: Chvátal – Pap, Štverka, Koriťák (Prihoda), Sekereš – Vrba, Šmrha, Poslední – O. Doležal, Beisbier, M. Doležal (Knopp). Trenér: Jaroslav Kubeš.
Rozhodčí: Petr Štrincl, ŽK: 1:1, Diváků: 80.