11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

S. Postřekov - Sp. Klenčí 1:2 (0:1)

Další z okresních derby v I. B třídě se odehrálo v neděli na hřišti v Postřekově, kde domácí hostili celek Spartaku Klenčí. V poměrně vyrovnaném zápasu doplatili domácí na nedostatek důrazu v ofenzívní činnosti a množství herních nepřesností, takže na dva góly šťastnějších hostů dokázali odpovědět pouze snížením na rozdíl branky.

Ve 2. minutě napřáhl za hranicí šestnáctky hostující Brašna, ale Noskovu branku přestřelil. Ve 12. minutě našel domácí Kočiš dopředu Adamku, jehož centr nasměroval volejem Škrabal vedle levé Sokolovy tyče. O dvě minuty později zamířil z tr. kopu ze 22 metrů klenečský Mifek těsně vedle levé tyče domácí branky a o chvilku později se tentýž hostující hráč parádně uvolnil, zpětnou přihrávkou našel Machta, ale jeho střelu ze 14 metrů Nosek vyrazil, aby opakovanou střelu téhož hráče nadvakrát výborně domácí gólman zneškodnil. Domácí kontrovali střelou Kočiše, ale s ní si poradil brankář Sokol. Ve 31. minutě se poprvé změnilo skóre, když se na levé straně parádně uvolnil Čech, centrem našel nehlídaného Machta, který z šestnáctky střelou k levé tyči překonal postřekovského brankáře Noska – 0:1. Do této doby mírně ofenzivnější hosté jakoby ubrali a domácí pozvolna převzali nepatrnou převahu v poli. Ve 36. minutě rozehrál Adamka rohový kop a Škrabal hlavou těsně přestřelil Sokolovu svatyni. Pět minut před koncem poločasu v dobré šanci nezpracoval po Tauerově centru míč Závodný a o chvíli později mířil z 25 domácí Steinberger nad klenečskou branku.

I v úvodu druhé půle byli aktivnější domácí, ale Škrabal mířil po Adamkově tr. kopu hlavou vedle a po rohovém kopu téhož domácího záložníka se blýskl brankář Sokol, když reflexivně vyrazil Vaňkův volej z malého vápna. V 50. minutě rozehrál domácí Steinberger rohový kop, ale Jasan hlavou z 8 metrů Sokolovu branku minul. Hosté kontrovali Mifkovou střelou ze 22 metrů, kterou Nosek vytlačil na roh. Po hodině hry napřáhl volejem z 18 metrů domácí Vaněk, ale Sokol míč vyrazil a o chvíli později střelu postřekovského Bučka zblokovali hostující zadáci. Slibné akce domácích končily nepřesnostmi finální přihrávky, několik jich v této fázi hry pokazil Závodný. Ten to však mohl napravit v 63. minutě, kdy se pěkně uvolnil, napřáhl z hranice šestnáctky, ale Sokol míč směřující ke vzdálenější tyči výborně vytlačil na roh. V době ofenzivní aktivity domácích však udeřilo na druhé straně, když si na dlouhý míč za domácí obranu naběhl klenečský Mifek, kterého Beroušek velmi nedbale bránil a jeho střela ze 17 metrů, kolem vybíhajícího Noska, skončila v síti – 0:2. Domácí však ani tentokrát nesložili zbraně, ale Jasan mířil z 25 metrů vedle soupeřovy branky a stejně si vedl čtvrthodinu před koncem Závodný. Ten neuspěl ani dalším pokusem o chvíli později, když hosté míč srazili na roh. Ten ale rozehrál zprava Adamka, našel Škrabala, který z 8 metrů snížil na 1:2. Přesto, že do konce zápasu zbývalo ještě 13 minut, hosté si s nevýraznými snahami domácích o útok poradili a do žádné větší šance je nepustili.

Sokol Postřekov: Nosek, Tauer (60. Buček), Vavřík, Jasan, Královec, Steinberger, Kočiš (47. Beroušek, 69. Královec)), Adamka, Vaněk, Závodný, Škrabal.

Sp. Klenčí: Sokol, Vejmelka, Psutka (64. Hromník I.), Holar, Řezníček, Čech, Macht (83. Ledvina), Osvald, Houdek (72. Toth), Brašna, Mifek.