14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Domažlice deklasovaly Chodov.

V posledním kole krajského přeboru se před šes­ti stovkami diváků utkali okresní rivalové, kteří se mi­nimálně na rok s touto soutěží loučí. Domácí Jiskra Domažli­ce, která měla jistý postup již v minulém kole, a Tatran Cho­dov, o jehož sestupu do I. A tří­dy se rozhodlo daleko dříve. V zápase prvního s posledním Jiskra potvrdila roli favorita a po záverečném hvizdu ligové rozhodčí Dagmar Damkové převzali z rukou předsedy Pl­zeňského krajského fotbalo­vého svazu Romana Berbra pohár pro vítěze a mohly napl­no vypuknout oslavy pro Do­mažlice historické události.

Domažlice - Chodov 7:0 (4:0)
Branky: 14. Strejc, 26. Mach, 30. a 54. Šot, 39. a 78. Mifek, 72. Kotlan.
Od samotného začátku utká­ní dávali domácí najevo, že jsoupoprávunaprvním místě, častěji drželi míč a málokdy v průběhu zápasu pustili soupe­řenasvojipolovinu.
První vážnou příležitost měl již ve 3. minutě Mifek, ale z hranice šestnáctky přestřelil. Na gól diváci čekali do 14. minuty, kdy se po rohu Šámala prosadil hlavou zcela volný Strejc - 1:0. O dvanáct minut později přidal druhou branku Jiskry Martin Šot, který nejvý­še naskočil na centr Macha. Jen o několik minut později se k míči dostal opět Mach, který technickou střelou překonal Staviarského a zvýšil na 3:0. Ve 30. minutě hosté vyslali na Pejsara první střelu, ale pokus Petra Holara skončil těsně nad. Poločasový výsledek 4:0 zařídil ve 39. minutě Mifek, který po průniku a přesném centru Rejthara bez problémů překo­nal chodovského gólmana.
Během přestávky byli oce­něni nejmladší hráči Jiskry, kteří se stali okresním přebor­níkem přípravek, když za ce­lou sezonu nepoznali hořkost porážky.
Po změně stran měla hra po­dobný průběh. Domácí si vy­tvořili velký tlak, ze kterého se domácí na chvíli vymanili zá­sluhou Kobese v 51. minutě, je­hož střelu odvrátili domažličtí obránci na roh. V 54. minutě rozehrál Janeček rohový kop, na který nejvýše naskočil Te­sař. S jeho pokusem si Staviar­ský ještě poradil, ale na poho­tovou dorážku Martina Šota byl již krátký -5:0.
Po čtvrthodině předvedl pěkný zákrok gólman Pejsar, který vytáhl Krakešovu nepři­jemnou střelu na roh. Skóre se měnilo opět v 71. minutě, kdy Kohout našel Kotlana, který z hranice šest­náctky překonal Staviarského pošesté - 6:0. Konečnou podobu výsledku dal stejně jako v poločase Mi­fek, který po dlouhém odkopu od branky a prodloužení Kotlana ranou z „voleje“ nedal Staviarskému šanci - 7:0.
Ihned po ukončení zápasu propukly na hřišti oslavy, kte­ré pokračovaly ve stanu za tri­bunou až do nedělního rána. „Myslím, že se oslavy, vydaři­ly, chtěl bych poděkovat všem, kteří se o tento velký úspěch domažlické kopané zasloužili. Zápas j sme zvládli dobře a před výbornou kulisou vstřelili sedm branek," řekl předseda fotbalistů Jiskry Jaroslav Ti­cháček. Hráči Jiskry si také vzpomněli na svého bývalého předsedu Jaromíra Pauera, kterému by chtěli toto vítězství a postup věnovat a radost jim udělala i podpora v hledišti je­jich spoluhráče Davida Kace­rovského, kterému celý oddíl přeje brzké uzdravení.
Domažlice: Pejsar - Strejc, Te­sař, Rejthar (47. Janeček), Váchal - Černý (47. Schötterl), Šámal, Mach (56. Kotlan), Mifek - Martin Šot a Kohout. Trenéři: Miroslav Moravec, Petr Kuželka.

Chodov: Staviarský - Jan Chmelík, Miroslav Holar (29. Smazal), Miroslav Chmelík (53. Kuboušek), Kapic - Hála, Petr Holar, Höll, Kobes - Krakeš a Jan Šot. Trenér: Miroslav Chmelík.