14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Tři body vystřelil Spartě Dl. Újezd Bydžovský

V dalším kole 1. B třídy přivítala domácí Sparta nebezpečný tým Tatranu Chodov. Ten ji pořádně potrápil a o těsném vítězství 3:2 nakonec rozhodl šest minut před koncem Lukáš Bydžovský.

Hned v úvodu měli domácí šanci, ale Jakub Bukva místo střely váhal, kličkoval a hosté snadno odvrátili. Potom měli další, ale rovněž váhali se zakončením. Chodové pohrozili Holarem a po něm slabě zakončoval Jindřich Pfeifer. Kabourek v tísni mířil těsně mimo a navíc jeho střelu vytěsnil Stavianský s námahou na roh. Pak měli míč častěji na kopačkách hosté. Dobře hrající Holar hlavou mířil těsně nad. Domácí kapitán Zeman vyslal dalekonosnou ránu v 20. minutě, střela šla kousek od pravé tyče. Tentýž hráč trefil poté břevno a na správném místě stál Houda 1:0. Hosté hrozili i nadále hlavně Holarem, zachraňovat musel skluzem Švábek. Houda, Zeman a J. Bukva pálili slabě a Stavianský nemusel vážně zasahovat. V závěru první půle mířil těsně vedle Jindřich Pfeifer.

Druhou půli začala tlakem Sparta. Gól ale vstřelil kupodivu Chodov. Jan Pfeifer vyrovnal na 1:1. Domácí hráli do plných, tlačili se středem, kde naráželi na hradbu těl ve žlutých dresech. V 66. minutě se jim ale podařila pěkná akce a Kabourek přivedl sparťany do vedení - 2:1. V dalších minutách váhal se střelou Roháč a ma druhé straně vyzkoušel pozornost Kasala agilní Holar. V 77. minutě domácí zbytečně faulovali před vlastním vápnem. Trestný kop zahrál perfektně Holar – 2:2. Sparta se opět utápěla v kombinaci a akce končily většinou před šestnáctkou soupeře. Šest minut před koncem rozhodl o třech bodech ve prospěch Sparty střídající Bydžovský. Svoji slabší levou nohou zaskočil všechny - 3:2. V nervozním závěru střílel Zeman a po něm opět Bydžovský slabě a stav zůstal už nezměněn.

„Vydřeli jsme tři body. Soupeř využil z minima maximum. Často zastavoval naše útoky v osmi lidech, to se těžko kluci prosazovali. Když už jsme vedli, tak vyrobíme zbytečný faul. Hosté tak z trestného kopu srovnali skóre. My toto nedokážeme využít, naopak soupeři nás za to trestají skoro pokaždé. Mají na to hráče, my bohužel ne,“ shrnul dojmy po zápase trenér domácí Sparty Pavel Smolák.

Sp. Dl. Újezd – T. Chodov 3:2 Poločas: 1:0. Branky: 21. Houda, 66. Kabourek, 84. Bydžovský - 54. Jan Pfeifer, 77. Holar. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Sparta: Kasal - Sňozík, Kabourek, Houda (89. Pavel Hobza), Švábek, Zeman, Hutta, Roháč, Stoklasa, J. Bukva (79. Bydžovský), Petr Hobza.