V Přešticích se červenalo.

Nejdůležitějším zápa­sem závěrečného kola kraj­ského přeboru byl souboj Přeštic se Staňkovem. Pokud se přeštičtí fotbalisté chtěli vyhnout baráži, museli vy­hrát, hostům stačil bod. V ner­vózním utkání nakonec uspěly Přeštice, když zvítězily 3:1.
„Do zápasu jsme nastupova­li s cílem vyhrát. Chtěli jsme je dostat pod tlak kombinační hrou, ale to nám zpočátku vů­bec nevycházelo," přiznal po zápase trenér Přeštic Jiří Roud. Navíc se hosté po tečo­vaném přímém kopu dostali brzy do vedení. „Hosté pak hráli na brejky, ale náš tlak postupně narůstal. Podařilo se nám vyrovnat a po skrumáži přidat vedoucí gól. Soupeř to neunesl a během ně­kolika minut poslal hlavní su­dí tři jejich hráče předčasně do sprch. My jsme pak již kontro­lovali vývoj utkání a pojistili si výhru třetí brankou. Jsme rádi, že jsme se na poslední chvíli vyhnuli baráži," odde­chl si přeštický lodivod.

Jeho protějšek na lavičce Staňkova Vojtěch Šindler dlouho věřil v úspěch svého týmu. „V první půli jsme za­hráli tak, jak jsme chtěli, tak­ticky a disciplinovaně. Ještě v úvodu druhého poločasu jsme mohli dát gól, ale pak hráči podlehli tlaku domácích a at­mosféře. Po některých výro­cích rozhodčího cítili křivdu a zbytečně se nechali vyprovo­kovat. Závěr zápasu nezvládli psychicky a z toho pramenila zbytečná vyloučení," nehledal výmluvy staňkovský kouč.

Jeho svěřence ted' čeká ne­vyzpytatelná baráž. „Bude pro nás velice těžké s torzem muž­stva uspět, ale všichni pro to uděláme maximum."            (taf)