31

Spartu Dlouhý Újezd položili Krýsl a Hečko

Okresní derby mezi Přimdou a Dlouhým Újezdem zvládli lépe domácí.

T. Přimda – Sp. Dlouhý Újezd 3:1

Utkání o první místo v 1. B třídě mezi T. Přimda a Spartou Dlouhý Újezd skončilo výhrou domácího Tatranu 3:1. V podhradí se sešla nejvyšší návštěva kola s přívlastkem „divizní“. Na hřištěTatranu si našly cestu tři stovky diváků.
Od úvodních minut byl k vidění více urputný boj odpovídající důležitosti utkání než fotbalová krása. Sparta v úvodu dvakrát zahrozila po pravé straně, ale centrované míče „proletěly“ celou šestnáctkou aniž by je někdo usměrnil do branky. Na druhé straně „otestoval“ svou pravačku Malý, jeho střela se mezi tyče nevešla. Obě mužstva místo kombinace zvolila dlouhé nakopávané míče a úspěšnější v jejich zpracování, vzhledem ke svým postavám, byla domácí dvojice J. Hečko, M. Krýsl. V 15. minutě získali domácí tímto způsobem „pásmo“. Po autovém vhazování přenechal míč J. Hečko svému parťákovi v útoku Krýslovi a příznivci Tatranu jásali – 1:0. Sparta se snažila o rychlé vyrovnání, měla územní převahu, ovšem narážela na dobře bránící domácí tým. Vzruch vyvolala 23. minuta, kdy po střetu Ružičky a J. Bukvy v šestnáctce Tatranu útočník hostů upadl. Rozhodčí Sladký zůstal ledově klidný. Hosté byli sice častěji na polovině Přimdy, ale k přesnému zakončení se moc nedostávali. Důkazem byla střela Bučana. O co byly útoky Tatranu ojedinělejší o to nebezpečnější. Hečko a zejména Krýsl dobře sbírali dlouhé míče a po jedné takové akci se ke střele z úhlu dostal Mucha. Jeho pokus skončil nezdarem. V závěru poločasu se hra přelévala od jedné branky ke druhé, gólový efekt chyběl. Spokojeněji tak šli do kabin domácí.
Po přestávce se očekával nápor Sparty a její snaha co nejdříve srovnat nepříznivý stav. Opak byl ale pravdou. Domácí zahrozili po akci Krýsla na jejímž konci byl v gólové situaci Mucha. Gólman Sparty ale „vytáhl“ výborný zákrok a míč odvrátil na rohový kop. Po něm ale v podhradí zahřmělo. Obrana hostů i s brankářem Kasalem zaspala a Hečko nekompromisně hlavou „zavěsil“ – 2:0.

Pro příznivce Sparty a hráče to byl šok. Odpovědět mohl Zeman z trestného kopu, ale střílel jen do zdi. Sparta začala kombinovat, vytvořila si územní převahu, ale šance si nevypracovala. Naopak Přimdské protiútoky byly hodně nebezpečné. Po jednom z nich se ocitl ve slibné pozici Hečko, ovšem v rozhodující chvíli odvrátil nebezpečí Bydžovský. Svou snahu do gólové koncovky nedovedl ani Krýsl. Hosté se přes převahu branky nedočkali a ta paradoxně padla na druhé straně. V 69. minutě se prosadil Hečko a bylo to rázem 3:0. Po této brance už Tatran myslel jen na ubránění náskoku a Sparta měla trvalý, místy drtivý tlak. Nepříjemnou střelu Švábka gólman Landrgott ještě vyrazil, ale v 75. minutě po průniku střídajícího Sňozíka a dorážce Zemana kapituloval – 3:1.
Pro Tatran byla poslední čtvrthodina těžkou zkouškou, zvláště když se vzápětí ocitl míč podruhé v jeho brance, ale střídající Tůša stál v ofsajdu. Domácí dokázali v závěru obstát a Hečko v něm odmítl hattrick. V 90. minutě postupoval sám na branku, ale míč si v rozhodující chvíli ukopl. To už hosté dohrávali bez vyloučeného Bukvy.

Poločas: 1:0. Branky: 15. Krýsl, 51. a 69. Hečko – 75. Zeman. Rozhodčí: Sladký. ŽK: Opava, P. Brouzda – Hutta, Zeman, Švábek, Bukva. ČK: 86. Bukva (Sp.). Diváci: 300.

Tatran: Landrgott – Sopko, Opava, Hečko, Krýsl, Hrabovský, P. Brouzda (83. J. Brouzda), Růžička, Sl. Mucha (78. Karásek), Zd. Horáček, Malý (88. Vovchuk).

Sparta: Kasal – Houda, Bydžovský (75. Tůša), Švábek, Zeman, Hutta, Bučan, Roháč, Stoklasa (75. Sňozík), Bukva, Pavel Hobza.