Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSlavoj Koloveč - J. Domažlice 1:2 (0:1)

Dlouho očekávané okresní divizní derby se odehrálo o velikonoční neděli za ideálního fotbalového počasí před téměř 1500 diváky v Kolovči. Tento okresní fotbalový svátek provázelo představení obou mužstev s jejich fotbalovou historií, vystoupení skupinky roztleskávaček, slova starostů města Domažlice a městyse Koloveč. Slavnostní výkop provedli fotbalové legendy: Karol Dobiáš – 66 násobný reprezentant Československa a mistr Evropy a Ladislav Pelnář, dlouholetý úspěšný fotbalista Jiskry Domažlice. 
Hned po úvodním hvizdu rozhodčího Štefana se po pravé straně probil hostující Bezděk, ale jeho střelu Makó vyrazil a zadáci míč odvrátili stejně, jako na druhé straně trestný kop Doška. V 8. minutě se dostal do zakončení domácí Parlásek, ale mířil nad Mlezivovu branku. Když si vzápětí hosté poradili s centrem Moura, zatáhl po pravé straně míč Cihlář, našel Bahledu, ale jeho střela skončila v rukavicích domácího gólmana. Ve 14. minutě se hosté ubránili po dvou rohových kopech a na trávníku se začalo jiskřit. Odnesli to v krátkém sledu žlutými kartami domácí Milota a Vůjtěch. Ve 22. minutě rozehrál tr. kop zprava domažlický Mužík, míč u vzdálenější tyče hlavou usměrnil podél domácí branky Bauer a nabíhající Bahleda stačil míč skluzem zblízka dopravit za Makóova záda – 0:1. Poté následovalo další karetní představení a žlutou barvu viděli postupně domácí Černý a hostující Bauer a Braun. Ve 33. minutě se hosté za cenu rohového kopu ubránili po tr. kopu Doška a na druhé straně musel Makó na zem, aby zachytil míč před nabíhajícím Bahledou. V závěru poločasu převzali mírnou iniciativu dosud vyrovnaného zápasu domácí hráči. 37. minuta přinesla další Doškův tr. kop a hosté se ubránili opět za cenu rohového kopu. Ten rozehrál zprava domácí Došek a Parlásek hlavou z 8 metrů mířil vedle domažlické branky. Ve 40. minutě si s přihrávkou Kožíška ‚přes hlavu‘ hosté odkopem poradili a těsně před obrátkou se po Kožíškově tr. kopu vyznamenal Mleziva, který míč směřující do pravé šibenice vyrazil a následné dva střelecké pokusy domácích, z malé vzdálenosti skončily na břevně a v náruči brankáře Mlezivy.
V úvodu druhého dějství se po pravé straně protáhl hostující Bahleda, pěkně se uvolnil, ale jeho střílený centr odvrátili domácí na roh. V této části hry na svůj přehnaný důraz doplatili žlutými kartami hostující Mužík a Mašek. Domácí se stále více tlačili do ofenzívy a dvakrát vytvořili před Mlezivou nepřehlednou skrumáž, ale domažličtí se odkopy ubránili. V 54. minutě se pěkně uvolnil domácí Šperl, následný centr odvrátili hosté jen k Parláskovi, ale jeho volej skončil vedle pravé Mlezivovy tyče. V 61. minutě rozehrál domácí Mour rohový kop, tečovaný míč doputoval ke vzdálenější tyči, kde jej zblízka Šperl nasměroval do branky – 1:1. Domácí byli při chuti, o chvilku později napřáhl zprava ze šestnáctky Kožíšek, míč směřující do vzdálenější šibenice však Mleziva výborným zákrokem vytlačil na roh, ten rozehrál Parlásek, a Mleziva míč, směřující k jeho brance, dobře vyboxoval. Hra dostala spád, obě mužstva se ve snaze o vítězný gól tlačila do útoku a tak se hrálo nahoru, dolů. V 63. minutě našel hostující Donko nabíhajícího Mužíka, ten se uvolnil, ale jeho střelu ze 20 metrů, směřující pod břevno, Makó výborně vytlačil nad branku. O minutu později se na levé straně uvolnil domažlický Mužík, centrem našel u vzdálenější tyče dva volné spoluhráče, Bezděk neměl s hlavičkou z malého vápna žádný problém a poslal ji do odkryté branky – 1:2. Domácí kontrovali o tři minuty později, ale Vůjtěch akci zakončil střelou nad Mlezivovu svatyni. V 68. minutě se parádně přes dva obětavě bránící domácí hráče protáhl rychlonohý Bezděk podél postranní čáry po pravé straně, ale následným centrem nenašel na malém vápně zcela nehlídaného Bauera a domácí míč odvrátili na roh. Čtvrthodinu před koncem šel do souboje s hostujícím brankářem Mlezivou domácí Kožíšek, ale míč skončil vedle opuštěné domažlické branky. V 78. minutě vybojoval míč hostující Bárta, poslal dopředu Havlíčka, ale ten prováhal okamžitou střelu z šestnáctky a vracející se zadáci mu míč ukopli na roh. Když pak rozhodčí neposoudil pád hostujícího Bárty v pokutovém území Kolovče jako nedovolený zákrok, hosté dvěma střídáními rozkouskovali hru a své vítězství uhájili.

Sestava Jiskry: Mleziva – Mašek, Bauer, Tesař, Cihlář – Bezděk (81. Hulina), Braun, Donko, Mužík (90. Leitl), Bárta – Bahleda (75. Havlíček). Trenér: Zdeněk Michálek.

Sestava Slavoje: Makó – Došek, Černý, Duben, Milota – Mour (69. Duchek), Parlásek, Baxa (29. Černohorský), Vůjtěch – Kožíšek (75. Šinál), Šperl. Trenér: Karel Krejčí.

Branky: 57. Šperl - 22. Bahleda, 64. Bezděk.

Kolovečský nováček se na derby pečlivě připravoval, proto bylo ze slov jeho trenéra Karla Krejčího po utkání cítit zklamání z výsledku. „Vyhrálo šťastnější mužstvo, které po standardních situacích vstřelilo dva góly. My jsme hned od začátku dostávali rychle žluté karty a hráči se potom báli chodit do soubojů,“ konstatoval. Rozhodčí celkem udělil jedenáct žlutých (5:6).
Přestože Koloveč prohrával, byly chvíle, kdy trenér věřil ve vítězství. „Před přestávkou jsme trefili břevno, a když se nám v úvodu druhé půle podařilo vyrovnat, myslel jsem, že zápas dotáhneme do vítězného konce.“
Přišel však rozhodující okamžik, po kterém padl vítězný gól Domažlic. „Ztratili jsme míč, Makó vyrazil na roh, následoval další roh a po něm byli tři hráči na našeho Milotu a inkasovali jsme branku. Hosté potom zalezli a uhráli to. Chtěli jsme alespoň remizovat, ale hrajeme dál,“ uvedl kolovečský trenér.
Domažlice využily porážky Strakonic na půdě Hořovicka a vrátily se do čela tabulky. Trenér Zdeněk Michálek musel být po výhře v těžkém utkání samozřejmě spokojen. „Vstoupili jsme do utkání dobře, třicet minut se nám dařilo hrát na brejky a dali jsme gól. V závěru první půle jsme však měli štěstí, když domácí nastřelili břevno.“
Domažlický kouč chválil hráče za to, že odolali tlaku domácích. „Po vyrovnávací brance jsme dokázali přidat druhý gól. V tlaku Kolovče chytil Mleziva šanci Kožíška a my jsme z brejků měli několik přečíslení, ve finální fázi jsme to však špatně řešili.“

Detail [›]
Koloveč-Domažlice 01
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 02
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 03
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 04
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 05
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 06
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 07
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 08
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 09
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 10
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 11
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 12
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 13
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 14
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 15
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 16
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 17
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 18
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 19
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 20
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 21
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 22
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 23
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 24
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 25
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 26
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 27
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 28
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 29
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 30
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 31
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 32
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 33
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 34
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 35
Detail [›]
Koloveč-Domažlice 36