17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Stará garda zase válela...

Spojení slov stará garda a levý břeh říčky Zubřiny a skutečného fotbalového znalce napadne jenom jedno jediné slovní spojení a to, že se musely dít opět věci vskutku nevídané a ono to v páteční večer 15. 4. 2011 také tak skutečně bylo, neboť to, co v minulosti nedokázala SG Bayernu Mnichov, tedy dostat starou gardu Willmeringu/Waffenbrunnu do kolen, se konečně zdařilo až veleúspěšné partičce kolem bratří Rybárů, Ládi Motorky a dalších dnes již kultovních postaviček mnohých světových sportovních médií!
První poločas začal z obou stran opatrně, neboť obě strany si byly velice dobře vědomy síly soupeře a tak se nikdo nechtěl dopustit osudové chyby a pustit tak protivníka do pověstného sedla. Wiwa nastoupila s několika hráči , kteří doposud vypomáhají jejímu A-mužstvu v boji o postup do bavorské bezirksligy např. Stefanem Servem. V sestavě se objevil i v chamském okrese známý hráč Gust Schneider hrající v A-mužstvu Atzenzellu/Sattelbogenu.
První poločas skončil bez branek a tak hosté udeřili hned v prvních minutách následujícího dějství, kdy po nedorozumění obrany se dostal k balónu právě jmenovaný Schneider a technickou střelou překonal do šibenice bezmocného vyběhnuvšího gólmana Pavla Rybára. Domácí se pak pokoušeli trpělivě dostat na dostřel soupeřovi svatyně, což se jim začalo dařit až od poloviny druhého poločasu, kdy vzhledem k akumulující se únavě hostí začali stále více přebírat otěže utkání do svých rukou, resp. nohou. Vyrovnání obstaral skromný a neustále se v útoku bijící forvard Štefan „Pišta“ Sculák, kdy hlavou usměrnil balón do sítě soupeře po na vzdálenější tyč perfektně provedeném rohovém kopu a to Zdeňkem Karasem. Pak přišla chvíle pro smrtící levačku jednoho z nejtalentovanějších hráčů Jiskry celé její historie, to když Zdenda Kruml napřáhl z 25-ti metrů a nechal zaplachtit „jaboulaniho“ noční tmou a brankář hostí nestačil ani vzpažit a hned bylo o trochu veseleji! 2:1. Pak se domácí borci rozpoměli na „ťukes fotbal“ ala Barca, který provozovali proti mladíkům z Atzenzellu a rozehráli kombinaci ve velkém vápně po ose Rybár – Foldyna – Sculák, kdy posledně jmenovaný uklízel míč do prázdné branky totálně vyšachované obrany a bylo to 3:1 pro domácí!

První hvězda utkání: Opět Štefan Sculák, autor dvou branek!