DYNAMO doma nezaváhalo

Dynamo Horšovský Týn  -  DIOSS Nýřany 5 : 1 (3 :1)

DIOSS Nýřany: Kouba - Liška, Duspiva, Talůžek, Mašek - Niedermayer, Kováč, Anár (od  min. Vondra), Šindler - Cink, Loukota.

Dynamo:  Věneček - Bešta, Staroba, Novák, Kokštejn Jan - Rom, Šindelář, Kordule, Blacký - Svoboda, Kokštejn Jakub (od 75. min. Šperl) .

Hostům se na jaře příliš nedaří a tak domácí Dynamo, přestože v minulém kole zklamalo v Sušici, bylo v roli favorita. Domácí byli lepším mužstvem, hráli pohledný fotbal, měli více ze hry a vytvořili si řadu šancí.

První čtvrthodinku se soupeři oťukávali, a i když domácí měli mírně navrch udeřili nečekaně hosté. Běžela 16. minuta když po levé straně domácí obrany pronikal hostující Cink. Brankář Věneček očekával centr před branku. Toho Cink využil a tvrdou střelou do jeho protipohybu přivedl hosty do vedení 0:1. Domácími to trochu otřáslo, ale již za čtyři minuty zcela ovládli prostor před Koubovou brankou. Nejprve Staroba nastřelil z volného přímého kopu zeď a hosté odvrátili na rok. Ten rozehrál opět domácí Staroba, který posadil míč na hlavu Jakuba Kokštejna. Bohužel jeho střela se odrazil od břevna do hřiště. Akce Dynama však pokračovala, Rom zatáhl míč na pravou stranu a přihrál nabíhajícímu Novákovi. Ten tvrdou střeloua z dvoumetrové vzdálenosti, která skončila pod břevnem hostujícího mužstva vyrovnal, 1:1. Ve 24. minutě si zpracovával Svoboda centr na prsou, ale tísněn obránci akci nedokončil. 26. min. znamenala vedení pro domácí. Jakub Kokštejn přihrál volnému Svobodovi, který tentokrát nezaváhal, 2:1. Ve 36. min. pomohlo domácím trochu štěstíčko. Hosté odvraceli míč, který se odrazil od Blackého ke Kordulemu, který postupoval sám na brankáře Koubu a bezpečně proměnil na 3:1. Ve 39. minutě viděli diváci pěkný fotbalový moment. Šindelář rozehrával rohový kop, dvakrát si vyměnil míč se Svobodou jehož centr si v pokutovém území přehodil Jan Kokštejn z pravé nohy na levou a z otočky jej poslal jen těsně nad břevno Koubovi branky. Před závěrem prvního poločasu ještě zahrozili domácí dvěma rohovými kopy, ale změnu skóre to nepřineslo.

I druhý poločas pokračoval pod taktovkou Dynama. Ve 48. min. zatáhl po pravé straně míč Šindelář, ale jeho centr poslal Jabub Kokštejn hlavou nad břevno Koubovi branky. V 55. min. Kouba jen s největší námahou vytáhl odražený míč směřující od vlastního obránce pod břevno. V 57. minutě zahrál v pokutovém území jeden z hráčů Nýřan rukou a hlavní rozhodčí Kohout bez zaváhání nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Svoboda na 4:1 pro Dynamo. Dvě minuty na to se opět vyznamenal hostující brankář, když zneškonil Svobodovu střelu. V 61. min. se ocitl hostující Cink sám před Věnečkem, tentokrát však neuspěl. Dvě minuty na to byl tvrdě sražen pronikající Svoboda. Hlavní rozhodčí ocenil zákrok pouze žlutou kartou. Hosté měli možnost zkorigovat stav utkání v 68. a 70. minutě. V prvním případě skončil míč na břevně Věnečkovi branky a ve druhém přeloboval hostující útočník domácího brankáře i jeho branku. V 74. minutě jen výborný zákrok hostujícího Kouby zabránil Svobodovi ve skórování. V 82. min. našel Staroba na pravé straně volného Beštu, ten zatáhl míč až k brankové čáře a jeho přízemní centr uklidil Šindelář skluzem do branky Nýřan na konečných 5:1. Jak se ukázalo byla to poslední gólová akce tohoto zápasu.

Utkání řídil jako hlavní rozhodčí Miroslav Kohout z Dobřan, asistenti Karel Maroušek z Blatnice a Miloš Fillinger z Plzně. Delegát svazu Vladimír Pastyřík z Přeštic. ŽK 2:5. Diváků 120. (hf)